Reklama

Kershaw 1004 Carabiner Tool - nieco fot i wrażeń.

Zaczęty przez amper, 16-09-2010, 12:40:26

amper

Czyli karabińczyk z ostrzem który znalazłem w paczce z TOGO ;)

Technikalia
Klinga: 8.1 cm)
Zamknięty: 104 mm
Rękojeśc: aluminium (na stronie jest napisane że "teflon coated" ale powiedziałbym ze to zwykła anodyzacja).
Dostępne kolory: 1004BL - niebieski; 1004NB - czarny; 1004SL - srebrny; 1004RD - czerwony
Stal: 8Cr13MoV (choć na stronie jest AUS6A)
Waga: 68g
MSRP: 59,95$

Fotki:


Blokada

W łapie

Wrażenia
Ot gadżet  ;)
Wykończenie - widać że China na klindze zobowiązuje. Na minus niestety  :/ Przyznam że estetycznie ciut odstaje od innych produktów KAI. Lekko zmiękczone szlify na klindze, błyszczące linersy i czerwona, trochę cukierkowa anodyzacja (zdjecia przekłamują - nie jest różowy  :P), pozostawiają pewien niedosyt. Poza tymi wadami nie mogę się przyczepić.
Blokada zapada z miłym klikiem, odblokowuje się tez całkiem sensownie dzięki karbowanemu listkowi. BP - nie ma ani w pionie, ani w poziomie.
Klinga - wklęsły szlif, fabrycznie goli, szlify równe, wypukłe ząbki - równe. Otwieranie za pomocą otworu - możliwe i dość wygodne, pod warunkiem że weźmie się pod uwagę, ze to tylko twór nożopodobny. Po zakręceniu karabińczyka, można przyłożyć naprawdę sporą siłę, bez usłyszenia trzeszczenia czy zgrzytów. Szkoda że sama baryłka zapięcia chodzi z chrzęstem, choć podejrzewam że z czasem gwint się dotrze.
Śrubokręt płaski i philips są króciutkie, nie posiadają blokady, i zdecydowanie nie nadają się do superciężkich prac. Mimo to - z okręceniem płytko zamocowanej śrubki w gniazdku, czy przełożeniem tekloka radzą sobie bez problemów. Jest jeszcze coś a'la otwieracz do kapsli, ale jego działania nie sprawdzałem.
Ah - konstrukcja jest skręcana na torxy, więc można go rozłożyć na części składowe jak zacznie zgrzytać od piachu :)

Generalnie sprzęt fajny, jeśli ktoś biega, skacze, lata i wykonuje różne dziwne ewolucje, noża używa rzadko i ma w cholerę kluczy które może do tego cuda doczepić ;) 1004 przetrwa bezpiecznie zdecydowanie więcej niż folder na klipsie w kieszeni.

PS. Jest też mniejsza wersja oznaczona jako Mini 'Biner – 1002
Pozbawiono ją śrubokrętów, otwieracza i zakrętki do blokowania karabińczyka. Pozostało tylko ostrze :)

KAI: FAQ | Recenzje

Nie ma mnie i nie wiem kiedy wrócę...

Kagemusha

Dzięki za opis :)
Już ze dwa lata się do tego wynalazku przymierzam, i ciągle zakupić ani zmacać nie mogę. A w sumie może być fajnym gadżetem w teren właśnie, do podpięcia do szelki plecaka na przykład.

slice of life
Obecne EDC: MT Scarab, Camillus CQB1, LM Surge, Olight i3 EOS, Victorinox Compact

zebrox

Wydaje mi sie ze z dwojga zlego juz guppie lepsze.

Sprzedam: Benchmade Pika, Cold steel Recon1, Cold Steel Code 4

<font size="20">KOLEGO OD KERSHAWA ZAGUBIONEGO ODEZWIJ SIE DO MNIE ZGUBILEM DO CIEBIE KONTAKT.</font>

RNL

Czy gdzieś na stronie bądź w instrukcji piszą, że to nie jest karabińczyk wspinaczkowy?

,,Good luck, Mr. Gorsky"

Pozdrawiam wszystkich frustratów z pieczątką :*

Kagemusha

Na stronie nie ma takiej informacji, w zastosowaniach napisali "carabiner"... Ja bym do wspinaczki tego nie użył, ale znając hamerykanckie podejście do tematu w instrukcji POWINNO coś być  :dodge:

slice of life
Obecne EDC: MT Scarab, Camillus CQB1, LM Surge, Olight i3 EOS, Victorinox Compact

cat

#5

Na większości podobnych przedmiotów jakie widziałem WYRYTE jest "NOT FOR CLIMBING" . :) Mam coś takiego, tyle że marki Meteor (też nie rewelacja :rotfl: )

Edit: RNL dobrze kombinuje :)

To, czy "Non- load bearing" oznacza to samo , co "not for climbing" to niezła gratka dla adwokata-semantyka  :)


RNL

#6
Cytat: Kagemusha w 17-09-2010, 09:30:48

Na stronie nie ma takiej informacji, w zastosowaniach napisali "carabiner"... Ja bym do wspinaczki tego nie użył, ale znając hamerykanckie podejście do tematu w instrukcji POWINNO coś być  :dodge:

nikt przy zdrowych zmysłach by nie użył, ale ciekawi mnie czy jest wzmianka, bo może można szarpnąć KAI na jakieś odszkodowanie ;)
edit: napis NON-LOAD Bearing na zamku może równo dobrze oznaczać, że nie nadaje się do obciążeń na samym zamku (poprzecznie) do czego nie nadaje się również wiele karabinków wspinaczkowych
,,Good luck, Mr. Gorsky"

Pozdrawiam wszystkich frustratów z pieczątką :*

amper

Jest na nim tylko wspomniane NON-LOAD BEARING, nic więcej ;)
Jak ktoś bedzie się przy jego pomocy wspinał ... cóż, powodzenia  :]

KAI: FAQ | Recenzje

Nie ma mnie i nie wiem kiedy wrócę...

rodia77

Dzięki za opis. Sam gadżet mi się nie podoba, a MSRP to jakiś żart - wg mnie to nie powinno kosztować więcej niż naście dolków i z tego co widzę w takich cenach chodzi na jebaju.

"I don't have pet peeves, I have major psychotic fuckin' hatreds". GC
Aktualnie na stanie: KLIK

amper

Cytat: rodia77 w 17-09-2010, 12:51:50

(...) a MSRP to jakiś żart - wg mnie to nie powinno kosztować więcej niż naście dolków i z tego co widzę w takich cenach chodzi na jebaju.

Bo u kershawa MSRP zawsze jest o ~30% większa niż faktycznie nóż kosztuje na rynku  ;P
Tak po prostu mają

KAI: FAQ | Recenzje

Nie ma mnie i nie wiem kiedy wrócę...