Reklama

[Recenzje knives.pl] Benchmade 790 Subrosa

Zaczęty przez WAR, 22-02-2011, 12:21:08

WAR

There are good atheists and bad atheists. There are good believers and bad believers. A cunt is a cunt and no god has ever changed that.

kali

Trochę opisów do zdjęć, ze względów technicznych nie ma ich na stronie głównej.

Tu widać, jak wspomaganie zjeżdża z głowni, widać też ośmiokątny stop-pin.

Niedoróbki na krawędziach

Normalnie głownia nie siedziała aż tak krzywo, po prostu akurat śruba się poluźniła

Dziura na detent-ball jest bardzo blisko krawędzi...

...a kulka we frame musi być tak daleko. Dobrze widać ślad po szorującym wspomaganiu

Widać "wargę" na blokadzie i tytan wytarty od używania

There are no tactical knives, only tactical minds
FP

ordo

#2

EDIT: Nieaktualne, już poprawione.

Recka zgrabna, konkretna.
Reality has a well known liberal bias

rotpin

Dzięki za wyczerpującą temat reckę :) Subrosa podabała mi się tylko jak była w zapowiedziach, po wzięciu w rękę czar prysł. Odniosłem wrażenie, że jest bardzo "zwiewna" ;) w porównaniu do innych tytanowych framelocków a w dodatku uwierała w palec wskazujący.


involeth

Dzięki za reckę, bardzo konkretna i szczegółowa, tak, że czytanie sprawia przyjemność ;-) .
MSRP = 240$ - nie dałbym za ten nóż tyle pieniążków, zwłaszcza, że ceny w PL u dystrybutora >= MSRP. Mimo najwyższej jakości materiałów, wykonanie i konstrukcja noża pozostawia wiele do życzenia, jak i również fakt, że "można trafić na gorszy egzemplarz" - kupno przez internet jest wysoce dyskusyjne.


kali

Cytat: involeth w 22-02-2011, 13:21:22

konstrukcja noża pozostawia wiele do życzenia

Konstrukcja jest taka, jaka jest, albo pasuje, albo i nie :)

Cytat: involeth w 22-02-2011, 13:21:22

kupno przez internet jest wysoce dyskusyjne

Jeśli możesz oddać na gwarancję, to nie widzę problemu - w przypadku egzemplarza z recki procedura jest właśnie w toku.

There are no tactical knives, only tactical minds
FP

involeth

No właśnie ta konstrukcja - to z niej wynika większość minusów o których pisałeś. BM nie poradził sobie we właściwy sposób ze spasowaniem wszystkich elementów tak, żeby było idealnie. A za taką cenę powinni się bardziej przyłożyć. Co prawda to produkcyjniak, ale już z tej wyższej półki.
Ciekawe jak nóż zachowałby się przy dłuższym użytkowaniu - chodzi mi o 'wyrabianie się' poszczególnych elementów oraz ten nieszczęsny BP. Jak odeślą nóż po gwarancji - napisz czy dostałeś poprawiony egzemparz.


porcelanowy

Powitoł
A miało być tak pięknie. Na pierwszych fotkach wyglądała super.
Po wzięciu do ręki - rozczarowanie prawie na miarę rocklobstera: nic mi do ręki nie pasuje, nitrous chodzi jakby nóż wytarzano w popiole (daaaaaleko mu do strykera).

No i nadal najlepsza BMka z tytanową rękojeścią to bradley alias ;)


kali

Cytat: involeth w 22-02-2011, 13:35:20

Ciekawe jak nóż zachowałby się przy dłuższym użytkowaniu - chodzi mi o 'wyrabianie się' poszczególnych elementów oraz ten nieszczęsny BP.

Boczny BP jest spowodowany błędami przy wykonaniu, nie wyrabianiem się elementów, o to bym się nie martwił. Jedyne, co może się wyrabiać, to blokada - ale stop-pin oferuje duże możliwości kasowania luzów.

Cytat: involeth w 22-02-2011, 13:35:20

Jak odeślą nóż po gwarancji - napisz czy dostałeś poprawiony egzemparz.

Na pewno pojawi się informacja :)

Cytat: porcelanowy w 22-02-2011, 13:35:47

nitrous chodzi jakby nóż wytarzano w popiole (daaaaaleko mu do strykera).

Tego też nie wiązałbym z tym modelem, ale raczej z konkretnym egzemplarzem.

There are no tactical knives, only tactical minds
FP

Zodiak

Z przyjemnością przeczytałem, zwłaszcza, ze porównywałem ze swoim egzemplarzem. W 95% się zgadzam, z tym że chyba trafił mi się lepszy egzemplarz. :D. BP da się łatwo zlikwidować lekko przekręcają torxa pod klipsem, ostrze osadzone jest centralnie i wykończenie tytanu jakby bez większych wad (może mam okulary za słabe). Blokady nie udało mi się przypadkiem zwolnić, widać wszystko przede mną. Doskonała recka.


kali

Cieszę się, że Wam się podoba :)

Cytat: Zodiak w 22-02-2011, 13:51:28

wykończenie tytanu jakby bez większych wad

To są naprawdę drobiazgi ;)

Cytat: Zodiak w 22-02-2011, 13:51:28

Blokady nie udało mi się przypadkiem zwolnić, widać wszystko przede mną.

To była specyficzna sytuacja, może noża nigdy tak nie złapiesz :) Też masz takie uczucie, że blokadę w tym nożu bardzo łatwo zwolnić?

There are no tactical knives, only tactical minds
FP

Zodiak

#11

Prawdę mówiąc nawet kombinowałem na różne sposoby ( po otworzeniu innego noża w kieszeni), potrzebna by była bardzo duża siła działająca na koniec głowni. Także przy struganiu, cięciu (zdecydowanie  wolę axsisa), więc postanowiłem sprowokować taką sytuację. Jest taka możliwość, ale tylko przy wyraźnym cofnięciu palca wskazującego, co przy zaciśniętej dłoni jest trudne. Chyba , że przy przekręcaniu głowni.

Edit: Chyba , że przy przekręcaniu głowni i to w w lewą stronę prawą dłonią.


kali

Cytat: Zodiak w 22-02-2011, 14:32:02

Edit: Chyba , że przy przekręcaniu głowni i to w w lewą stronę prawą dłonią.

No właśnie jak pisałem - smarowanie chleba ;)

There are no tactical knives, only tactical minds
FP

Zodiak

Możliwe , ale strasznie trudne, trzeba naciskać kciukiem. Jesteś mi winny kanpkę, całą pokruszyłem. Musiałeś mieć czerstwy chleb. :rotfl:


kali

No dobra, zrób tak: obejmij rękojeść dłonią - palec wskazujący przez blokadę - krawędź prawej strony głowni połóż na chlebie i smaruj - wtedy wskazujący naciska na framelocka w kierunku odblokowania i tak mi się odblokował :) Pokrętne? Samo wyszło, nie wymyślałem ;) Wpływ mogła też mieć słabo skręcona oś główna noża.

There are no tactical knives, only tactical minds
FP

Zodiak

#15

Poddaję się, pociąłęm podkładkę pod myszę, a i tak się nie udało, może to kwestia wielkości dłoni. Dalej nie będę próbował, bo będę musiał zmienić topic na "Co zrobił mi ..........."
Z innej beczki. Generalnie nóż mi się podoba i nawet te kilka drobnych szczegółów( nie w moim egzemplarzu) mnie do niego nie zniechęci. Już kiedyś napisałem, jedynie do tych nawierceń na tytanowych okładzinach mam stosunek typowo ambiwalentny( niektórzy nazwali je pedalskimi).. Przyzwyczaiłem się, wychodzac z założenia, że tak ma być, ponieważ nóż nie straszy, nawet swoją wielkością.
Edit: Edit


ordo

#16

Kwestia chwytu raczej. Nie pamiętam jak to wygląda w Subrosie (z fotek wygląda, że tak samo), ale w 760 listek blokady wystawał nad obrys rękojeści - wygodniej się obsługiwało, ale blokada skakała nawet przy zacieśnieniu chwytu. Inna sprawa, że nóż był felerny.

W Volcie by się tak raczej nie dało - bez wystawania i inny kształt, obły. Okupione wygodą.
W MPR nie pamiętam dokładnie jak to wyglądało, ale byłem pod pozytywnym wrażeniem (przynajmniej blokady).

EDIT: wskazanie fotek

http://www.knives.pl/www/images/stories/recki/BM790_Subrosa/pion-det4.jpg
http://www.knives.pl/www/images/stories/recki/BM790_Subrosa/sub2.jpg

Reality has a well known liberal bias

Zodiak

Zgadzam się że to kwestia szczególnego uchwytu. Sam listek wystaje zaledwie 2mm i trzeba się naprawdę postarać, żeby specjalnie coś takiego zrobić. a nie specjalnie? No cóż, przypadki zawsze się zdarzają. Tak jak z ulubionym axsisem i dodatkową blokadą w aut. Resistor BM - co mi się otworzył w kieszeni ( a to w ogóle niemożliwe, jeżeli się go prawidłowo zamknie i zabezpieczy)


mathu

Firma przebiera nogami, żeby wejść na półkę opuszczoną przez MT, ale nie potrafi podołać temu zadaniu. Skopana oś - dramat. Zastosowali ośmiokątny stop pin - ja się pytam, PO CO? Od razu zakładają, że będzie się sklepywać od wspomagania? A może to takie zabezpieczenie przed złym spasowaniem blokady? Czemu w Sebenzie nie ma ośmiokątnego pina i nic się nie sklepuje? Po co w ogóle dają to wspomaganie? Naprawdę rednecki w USA chcą mieć koniecznie namiastkę automatu w każdym nożu, nawet w tytanowym FL?

Kiedyś na forum były zdjęcia MPR i tam wykonanie było jeszcze gorsze. Tytan odstający od G10, dramat. Widać, że zatrudnili nowych ludzi od programowania CNC, ale nie potrafią utrzymać jakości.


sawim

Fajna recka - dziękuję. Subrosa okazała się jednak sporym rozczarowaniema szkoda, bo to rzeczywiście fajny projekt. Ten nóż znajdował się dość wysoko na mojej liście zakupowej, jednak chyba z niej spadnie, bo nad skopanym wykonaniem trudno przejść do porzadku dziennego  :frown: .

"Cofnij do tyłu..."