Reklama

ANTONIO MONTEJANO dla akcji "Nóż To Narzędzie"

Zaczęty przez Ypoznan, 21-05-2011, 20:20:51

Ypoznan

Czołem Panie i Panowie. :)

Z radością chciałbym was powiadomić, że maestro Antonio Montejano Nieto poparł naszą akcję "Nóż To Narzędzie"!  8D

Oto jak do tego doszło. Najpierw przedstawiliśmy Maestro sytuację, w której znaleźliśmy się jako kolekcjonerzy, miłośnicy noży itd. itp., następnie poinformowaliśmy go o rozpoczęciu ogólnopolskiej akcji informacyjnej "NTN" i na koniec poprosiliśmy Antonio, czy nie zechciałby złamać swoich zasad (nie wykonuje noży na prywatne zamówienie z narzuconym wzorem) i wykonać dla nas navaja z inskrypcją "Nóż To Narzędzie".
Oczywiście zadeklarowaliśmy (Knives.pl), że za navaja zapłacimy.

Odpowiedź Antonio:

He leido con atención tu mensaje .
Esa lucha que me dices estáis teniendo en tu pais para la defensa de las armas blancas como herramientas ; ha sido la misma lucha que en Espana hemos tenido y seguimos teniendo con nuestras autoridades . La navaja que es sinónimo cultural en Albacete , ha tenido una mala fama , por los casos de criminalidad que se han cometido por personas viles y de mal vivir .
Yo soy una persona muy sensible a esta causa , en defensa de las armas blancas y me siento muy honrado de aportar a los amigos polacos " mi modesta ayuda " desde Espana .
Es muy cierto que con carácter general no acepto encargos de cuchillería , pero en ciertos momentos hago excepciones especiales y este caso en Polonia merece una excepción . Será un honor para mí y un placer atender vuestra petición .
Haré lo que me habeis pedido y grabaré la inscripción "Nóż to narzędzie" . Me pondré con este grabado desde el martes 17 , para tenerlo lo antes posible y enviarlo a Polonia en unos cuantos días .
Pero deseo por favor , me permitáis que sea un regalo de mi parte a los amigos polacos que defienden esta causa y no cobraré dinero por este trabajo y tampoco deseo cobrar la navaja , ni los portes de envío . Será un regalo  completo .

Z uwagą przeczytałem Twoją wiadomość.
Walka w Twoim kraju o obronę białej broni jako narzędzia, o której piszesz, miała również miejsce w Hiszpanii i dalej ją toczymy z naszymi władzami. Navaja, która jest przecież synonimem kulturowym Albacete, cieszy się złą sławą dzięki występkom kryminalnym popełnionianym przez złych i okrutnych ludzi. Jestem niezwykle uwrażliwiony na sprawę obrony białej broni i dlatego czuję zaszczycony mogąc pomóc polskim przyjaciołom.
To prawda, że generalnie nie przyjmuję (prywatnych) zleceń związanych z nożami, ale w pewnych sytuacjach czynię wyjątki i w tym wypadku Polska zasługuje na taki wyjątek. To dla mnie zaszczyt i przyjemność móc poprzeć waszą petycję.
Zrobię to o co mnie prosiłeś i wygraweruję inskrypcję "Nóż to narzędzie". Zajmę się tym od srody 17, żeby zrobić to jak najszybciej i wysłać do Polski w ciągu kilku dni.
Ale życzę sobie, byś pozwolił mi aby to był prezent ode mnie dla przyjaciół, którzy bronią tej sprawy i dlatego nie chcę pieniędzy za tę pracę, zapłacę również za navaja i za przesyłkę. To będzie taki kompletny prezent.

Oczywiście podziękowaliśmy Maestro wsparcie i wspaniały prezent. :)

Antonio odpisał, że nie ma za co i że to dla niego zaszczyt. Dodatkowo przesłał nam słowa hiszpańskiego noblisty Camilo José Cela broniące navaja z sugestią, być może zechcemy je wykorzystać do swoich celów. :)

"La navaja no tiene culpa alguna del uso que se haga de su punta, su filo y su contrafilo. Es ingenuo pecado el de querer culpar a la navaja del dantilde;o que pueda hacer a la conciencia de quién la esgrima. El derecho penal está muy poco evolucionado y todavía clasifica a las armas y no a las intenciones, a las herramientas y no a los propósitos, olvidando de que lo que mata es el ánimo y no el hierro."

Szybkie tłumaczenie za pomocą translatora. Czekam na lepsze od fachowca. :)

Navaja nie jest winna temu w jaki sposób wykorzystywany jest jej czubek i ostrze. Grzechem naiwności jest winienie noża, a nie tego, kto nim włada (nie udało mi się dokładnie przetlumaczyć tego fragmentu, stąd przypuszczenie, że o to chodzilo) Prawo karne zmieniło się niewiele i nadal klasyfikuje nóż głównie jako broń, a nie, zgodnie z intencjami i przeznaczeniem jako narzędzie, zapominając, że to co zabija to duch, a nie żelazo.

Navaja z inskrypcją jest już wykonana. Wkrótce trafi do Polski. Na razie możemy cieszyć się jej wyglądem na zdjęciach.  :D

Bardzo dziękuję Antonio! :D :D :D

Ponieważ "Ypoznan" w konwersacji brzmi tak jakoś bardzo oficjalnie, dopuszczam także: Januszku, Jasiu, Jachu i inne miłe określenia. ;)

http://www.navaja.pl/

ptr

.

bodzio.w1

Małe jest piękne, duży więcej może jeśli chodzi o noże.

>>>>>To mam<<<<<
https://forum.knives.pl/index.php?topic=57901.msg650625#msg650625

DonCipcio

Antonio to Gość z klasą  :kosunia:
Januszek, szacunek, masz wielkie serce, ale to pewnie od tej kawy  ;)

Dzięki

...złodziej i pijak, bo każdy pijak to złodziej!
Nie ma nic gorszego niż człowiek wykształcony ponad własną inteligencję
SPRZEDAM

ptr

.

Ypoznan

Cytat: DonCipcio

Antonio to Gość z klasą  :kosunia:

Sí, señor, la verdad honesta!  :)

Ej chłopaki. To nie do mnie te słowa. Pomysł był Wojtka, ja tylko przemawiałem i zabiegałem w naszym imieniu. Jak sami widzicie Antonio nie dał się prosić, wystarczyła jedna wiadomość. :)

Ponieważ "Ypoznan" w konwersacji brzmi tak jakoś bardzo oficjalnie, dopuszczam także: Januszku, Jasiu, Jachu i inne miłe określenia. ;)

http://www.navaja.pl/

junasz

Dla Antonio i dla Jasia pokłon do ziemi !  :)  A zacne fotki na stronę NTN.

edytka/ Wojtkowi takoż pokłon.  :)

Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wqrwiają...

KONKURSY !!!

Swatch

Duży Szacunek Maestro Antonio..........!!!


Ypoznan

Cytat: junasz

... A zacne fotki na stronę NTN.

Byłbym zapomniał. :)
Antonio napisał, że możemy korzystać z jego fotografii na potrzeby Akcji w sposób, w jaki uznamy za stosowne. :)
Ponieważ "Ypoznan" w konwersacji brzmi tak jakoś bardzo oficjalnie, dopuszczam także: Januszku, Jasiu, Jachu i inne miłe określenia. ;)

http://www.navaja.pl/

DonCipcio

Cytat: Ypoznan w 21-05-2011, 20:52:43

Pomysł był Wojtka...

WAR-owi i tak nic nie pomoże, ma ustaloną opinię  :D
ale...
Dzięki Wojtek, szacunek  :kosunia:
...złodziej i pijak, bo każdy pijak to złodziej!
Nie ma nic gorszego niż człowiek wykształcony ponad własną inteligencję
SPRZEDAM

ordo

Klasa. Nic tylko wrzucać foty na stronę.

Reality has a well known liberal bias

sawim

#11

Senor Montejano jest gość, ot co !

EDT: literówka, "n" z ogonkiem na gorze nie chciało wejść ;)

"Cofnij do tyłu..."

traceur

Super pomysł, bez wątpienia świetne wykonanie, choć tu niestety nie poparte badaniami organoleptycznymi jak i wizualnymi na żywo bo nie miałem okazji widzieć żadnej z prac Antonio na żywo, tylko zdjęcia ale ogólnie ekstra.


Ypoznan

Ja widziałem na żywo już ponad dwadzieścia navajas Antonio. Piękne! Nawet najlepsze zdjęcia nie są w stanie oddać rzeczywistości. :)

Ponieważ "Ypoznan" w konwersacji brzmi tak jakoś bardzo oficjalnie, dopuszczam także: Januszku, Jasiu, Jachu i inne miłe określenia. ;)

http://www.navaja.pl/

Robin_L

Chyba się spuszczę o.O  :slini:

Jesteś demon Janusz!

EDC : CS B&G + Swisstool , Convoy S2+, Nokia 800t Zipperfox 25

Failure is always an option

androfag

Czy jest już plan jak taki " 8D bonus 8D " wykorzystać?


Mrn31


Ypoznan

#17

To jest w tym właśnie najfajniejsze, że jeszcze u nikogo. :)
Na stałe. ;)

Wkrótce do mnie zawita. :D

Ponieważ "Ypoznan" w konwersacji brzmi tak jakoś bardzo oficjalnie, dopuszczam także: Januszku, Jasiu, Jachu i inne miłe określenia. ;)

http://www.navaja.pl/

rodia77

Piękna sprawa - dla Antonia po raz kolejny wyrazy szacunku, tym razem nie tylko za dzieło, ale i za postawę.

"I don't have pet peeves, I have major psychotic fuckin' hatreds". GC
Aktualnie na stanie: KLIK

maba