Reklama

TRC KNIVES - Andrius Tricius - Knives.lt

Zaczęty przez Petrus_One, 21-10-2012, 11:17:51

łuki

Cytat: rambo w 25-10-2012, 14:57:15

rewelacyjne są TRC a znając nasze pol$kie ceny za podobne produkty, odpuściłem pytanie skolko, fuck  :badass:

Nie trzeba było pytać - ceny były przy nożach ( szczerze mówiąc tego mi trochę brakuje co roku u naszych makerów ) - co najwyżej można było te ceny jeszcze zmniejszyć ;)

rambo

widocznie byłem tak zachwycony nożami że cen nie zauważyłem  :D

picie to jest życie, a nie zabawa, bo zabawa to kurwy i strawa!

Petrus_One

#42
Cytat: rambo w 25-10-2012, 14:57:15

rewelacyjne są TRC a znając nasze pol$kie ceny za podobne produkty, odpuściłem pytanie skolko, fuck  :badass:

Rambo, co kupiłeś u TRC??? Wrzucaj zdjęcia i opis.
-----------------------------------------------------------
Trochę o warsztacie TRC - Pasówka Radius Master:
[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=BRYotcDsDz4&gl=PL[/youtube]

I kolejne noże:

מיכאל ميخائيل Μιχαήλ ميخائيل Quis ut Deus!? מיכאל Μιχαήλ מיכאל ميخائيل

Mario


rambo

Cytat: Petrus_One w 25-10-2012, 15:15:46

Rambo - przyjacielu - co kupiłeś w TRC??? Wrzucaj zdjęcia i opis  :] proszę.

o to chodzi że nic  :cry: na ceny nawet nie zwróciłem uwagi a widząc jakość wykonania myślałem że ceny będą 500+ ale cóż przyjdzie czas że będę w posiadaniu jakiegoś TRC
picie to jest życie, a nie zabawa, bo zabawa to kurwy i strawa!

HanSolo

Cytat

co najwyżej można było te ceny jeszcze zmniejszyć

+1
Mało jest makerów skłonnych robić więcej, a tańszych noży, bo to się po prostu nie kalkuluje. TRC za to, robi dużo, dobrych i tańszych, nie mogli się pokazac z lepszej strony w Polsce :)


Mario

#46
Cytat: HanSolo w 25-10-2012, 15:35:30

Mało jest makerów skłonnych robić więcej, a tańszych noży, bo to się po prostu nie kalkuluje.

Czy na pewno się nie kalkuluje? No ale wniosek wyciągnięty.

Cytat: HanSolo w 25-10-2012, 15:35:30

TRC za to, robi dużo, dobrych i tańszych,

Znaczy że robią wbrew logice i dokładają?

Skąd info, że TRC robi dużo ?
Skąd pewność że dobrych?

Póki co można oceniać tylko wykończenie i design. Bo na temat używania to jeszcze nikt nie pisał. A nie wszystko złoto co się świeci.  ;)
Naprawdę podobają mi się ich noże. Ale jeszcze nie miałem okazji potestować swojego więc wolę być ostrożny w osądach.
Zastanawia mnie co zachwyca bardziej. Nóż i jakość czy po prostu cena?


HanSolo

Cytat

Znaczy że robią wbrew logice i dokładają?

Nie, nie liczą sobie tak wysoko za markę.

Cytat

Skąd info, że TRC robi dużo ?

To nie info tylko domysł -po tym ile noży mieli ze sobą na zlocie (sporo więcej niż na stoliku). Miałem wyedytowac słowo "dużo" ale dałem spokój i mam za swoje ;P

Cytat

Skąd pewność że dobrych?

100% pewności nie ma zanim nie przetestuje się przynajmniej kilku z różnych rodzajów stali.

Cytat

Póki co można oceniać tylko wykończenie i design.

Tak naprawdę tylko to i ergonomię miałem na myśli pisząc "dobre". Wiem, że to mało jak na ocenę narzędzia pracy, nie zasugerowałem tego w wypowiedzi jednak i tu się kajam & proszę o fpierdol kszesłem. :rolleyes:
Są jednak przesłanki  ;> Jakbym robił słabe kiepskie noże to pewnie nie pojechałbym za zachodnią granicę, by je sprzedawać na ogólnokrajowym zlocie miłośników noży. Jakbym nieumiejętnie hartował noże to nie zabierałbym się do cyzelowania detali, perfekcyjnego spasowywania, dopracowywania ergonomii, przemyslanego pod kątem estetyki, proporcji, detalu projektowania, pakowania góry pieniedzy w maszyny i warsztat, przygotowywania strony www, logo, baneru i organizowania marketingu. Nie dostałbym również do zaprojektowania i wykonania noża forumowego Knives.lt...
To trochę jak z produktami reklamowanymi w dużej ogólnokrajowej stacji telewizyjnej. Nie mogą nie spełniać oczekiwań, nie mogą nie być dobre, wysokiej jakości itd bo reklama w TV jest zbyt droga, żeby po niej produkt się nie sprzedał.


łuki

Cytat: rambo w 25-10-2012, 15:27:34

o to chodzi że nic  :cry: na ceny nawet nie zwróciłem uwagi a widząc jakość wykonania myślałem że ceny będą 500+ ale cóż przyjdzie czas że będę w posiadaniu jakiegoś TRC

jakby co to ywojda się na zlocie dowiedział że z wysyłką do Polski nie będzie problemu ;)

HanSolo

Poczytałem trochę Knives.lt i znalazłem jakieś krótkie wypowiedzi użytkowników TRC-ów, z których wynika że ww sprawują się dobrze. Dobrze tną, trzymają ostrość tak jak powinny (w określonym gatunku stali), pracuje się nimi wygodnie. Tylko na litość boską nie chciejcie żebym odszukał znów i wklejał cytaty.. to forum jest po litewsku  :x Najlepiej spytac Vlada :)


Petrus_One

W sumie, póki co, faktycznie jaramy się tymi nożami bez przetestowania ich. Z drugiej - rację ma HanSolo, że sporo znaków na niebie i ziemi wskazuje, że powinno być ok. Wniosek: noże w garść i do lasu - ciąć, strugać, batonować. ;)

Ja swojego muszę naostrzyć po swojemu i wtedy moje testy będą miały sens. (Mam 2 Raty-1 - zrobione na 20 i 17 stopni. Przy "struganiu kołka" to dwa inne noże). Jutro, jak zdrowie pozwoli zapakuję DiaS1/S2 do Chin@pexa.

מיכאל ميخائيل Μιχαήλ ميخائيل Quis ut Deus!? מיכאל Μιχαήλ מיכאל ميخائيل

szalek79

Cytat: HanSolo w 25-10-2012, 21:31:54

Są jednak przesłanki  ;> Jakbym robił słabe kiepskie noże to pewnie nie pojechałbym za zachodnią granicę, by je sprzedawać na ogólnokrajowym zlocie miłośników noży. Jakbym nieumiejętnie hartował noże to nie zabierałbym się do cyzelowania detali, perfekcyjnego spasowywania, dopracowywania ergonomii, przemyslanego pod kątem estetyki, proporcji, detalu projektowania, pakowania góry pieniedzy w maszyny i warsztat, przygotowywania strony www, logo, baneru i organizowania marketingu. Nie dostałbym również do zaprojektowania i wykonania noża forumowego Knives.lt...

Han ma 100% racji. Za bardzo dopracowany produkt żeby miał być niewypałem, zresztą co niby poza hartowaniem przy tak wymuskanym produkcie może być nie tak? Ergonomia to indywidualna sprawa, bo każda łapa inna, ale i tak większość z nas zachwyciła.
Poza tym mało to noży naszych mejkerów leży i się kurzy, bo ładne, że szkoda używać (dodatkowo do używania zniechęca wydana góra pieniędzy). Wszystkich noży nie przetestujemy, a każdemu może się zdarzyć wtopa, ale od czego jest tzw. gwarancja.

Cytat: na chwile w 28-10-2015, 07:14:26
jak Ci się udaje żyć bez tytanowego vicka? :? działa Ci ten w czerwonych okładzinach?
u mnie działa ;P

HanSolo

#52
Cytat

Ergonomia to indywidualna sprawa, bo każda łapa inna, ale i tak większość z nas zachwyciła.

Ująłeś temat trafnie. Jest to sprawa indywidualna ale projektant myśli nie o 1, a o wszystkich odbiorcach -stara się ich wymagania i anatomię pogodzić w danej rękojeści. To, że wiele osób uznawało noże za wygodne świadczy tylko o tym, że są przemyślane i dopracowane ergonomicznie.
Co do domniemanej przyzwoitej wartości użytkowej tych (i innych) noży, to nie możemy też zakładać, że zawsze dopracowanie wszystkiego dookoła będzie wróżyło świetną jakość tego co w środku. To jest cały czas narzędzie, piękne, budzące emocje i drogie ale narzędzie. Jeśli ma być dobrym narzędziem to MUSI pokazać w pracy na co je stać i nie ma innej drogi. Jednak jesteśmy w takim miejscu i takim gronie, że twórca noży, który nie ma opanowanej poprawnej, powtarzalnej jakości obróbki stali jest błyskawicznie sprowadzany na ziemie i (grzecznie) wysyłany z powrotem do warsztatu na dokończenie pracy nad jakością.
To jak, kto będzie używał swego TRC-a, a kto tylko udawał i nacinał kiełbaski jeno?  ;>


Mario

Uzywac bede ja. ale jak trafi zie okazja. nic na sile.


AlexP

Po ile na zlocie staly te ichnie nozyki forumowe? Ktos moze wie?

Ceterum censeo PCK esse delendam!

Petrus_One

#55

Dziś miałem dyżur w kuchni i moim TR12L zrobiłem duży gar fasolki po polsku (bretońsku) i dwie tarty Dziugasowo-warzywne.

Było cięcie kiełbadronów, twardego jak cement greckiego serka owczego (leżał w lodówce od wakacji i się zsechł....), kostkowanie kilku dużych cebul (faktycznie określenie: cięcie na granicy rozłupywania pasuje - ale w sumie było spoko), krojenie pomidorów i na koniec obranie ząbków z czterech główek czosnku. W sumie ok. 3 godzin roboty dla TRC-a.

Pracę w kuchni litewskim tactical-killerem oceniam dobrze - nie było spiny przy precyzyjnych pracach, a przy kostkowaniu uschniętej na wiór greckiej, owczej kazeiny dał sobie radę pokazowo.

Oczywiście wszystko, poza wspomnianym serkiem, załatwiłbym pikutkiem Vitorinoxa. Wszystko co trzeba zrobiłbym też Ratem-1, BM710-tką, SRM 939, BoneCollectorem, Vickiem Outriderem, RAT-TAK-iem czy MORĄ Companion.

Niemniej TRC12L dał radę, ja miałem radochę, a po wszystkim zero odcisków.

P_1

מיכאל ميخائيل Μιχαήλ ميخائيل Quis ut Deus!? מיכאל Μιχαήλ מיכאל ميخائيل

Petrus_One

#56

TR12-S - nóż forum Knives.lt 2012.
Wersja limitowana różni się od zwykłej TR12-S. Ma:
- podniesiony szlif,
- unikalny kolor okładzin,
- okładziny mocowane dwoma 3-pinowymi śrubami zamiast nitów,
- oznaczenie: TRC Knives przeniesione na prawy płaz głowni, a na lewym: logo KNIVES.LT 2012

Dostępny tylko dla członków forum Knives.lt.
Oprócz stali Sandvik 12C27 - można było zamówić go z ATS-34 lub RWL-34 (płacąc odpowiednio coraz więcej).







Zamawiając można(było) wybrać niebieskie lub czerwone okładziny.

To jest prototyp, albo wersja pośrednia między nożem forum Knives.lt, a zwykłym TR12-S

מיכאל ميخائيل Μιχαήλ ميخائيل Quis ut Deus!? מיכאל Μιχαήλ מיכאל ميخائيل

gutek-chan

Wstęp
Przyznam się szczerze, że powyższy nożyk wywarł na mnie piorunujące wrażenie jeśli chodzi o wykorzystane materiały (4 mm ATS-34 na pokładzie oraz CF z przekładanym żółtym G10) dlatego poświęciłem mu bardzo wnikliwą obserwację i serce mi się krajało kiedy dowiedziałem się, że nie jest na sprzedaż albowiem był wykonany specjalnie i wyłącznie dla towarzystwa z forum knives.lt.
... Na szczęście Tricius przewidział ślinotok obserwatorów, wykonując na ogólnodostępny rynek wersję uboższą (?) pod oznaczeniem TR12-S... Bodajby każdy knifemaker robił takie "uboższe wersje". :P

Smaczki
Od wspomnianego wyżej, nożyki zostały wytworzone z wyśmienitej stali Sandvik 12C27 o grubości 4 mm z dodatkiem wymrażania, co zwiększyło twardość do ok. 59-60 HRC. Charakterystyczne dla Microtechów 3-otworowe śruby mocujące okładki (w wersji budżetowej zastąpione pomarańczowym lub czarnym G10 o optymalnej chropowatości powierzchni, BTW) zostały zamienione na swoistego rodzaju nity, które po rozklepaniu po obu stronach, otworzyły możliwość przeplecenia przez powstałe otwory linewek w różnej konfiguracji oraz dodatkowo odchudzają całą konstrukcję. Oczywiście Tricius zastosował również standardowy otwór na paracord w części "ogonowej".

Jednakże na tym różnice się nie kończą...
Oprócz materiałów, zmieniono wygląd projektu co IMO wpłynęło na mały niesmak (ale taki tyci-tyci). Wersja knives.lt ma wyżej wyprowadzony szlif, nadający mu lekkości bez utraty wytrzymałości i przez to tak bardzo mi się spodobał. Ten, który posiadam :D ma szlif na wysokość 1.4 cm, biegnący łagodnym łukiem i kończący się taką samą wartością od czubka podczas gdy pierwowzór ma go przynajmniej wyprowadzony na przynajmniej 2 cm. Poza tym widziałem również wersję z zeszlifowanym spine'em nadającym jej z lekka "fighterowaty" wygląd. W takim przypadku możemy sobie pozwolić na różne fanaberie stylistyczne - biorąc pod uwagę stal o dobrych właściwościach mechanicznych oraz jej grubość mogę mieć pewność, że nożykowi nie zabraknie owego słynnego "zapasu mocy" albowiem czubek jest zakończony dosyć pancernie i raczej nie złamie się pod byle pretekstem jak np. Umazany :D W tym miejscu zapodałbym również jedną nieśmiałą uwagę - gdyby dało się wydłużyć klingę o jakiś centymetr, półtora... Byłby miodzio, bo w codziennych pracach śniadaniowo-przygotowawczych trochę tego brakuje. Trza będzie napisać do makera i się zapytać o wersję long...  ;>

Podsumowanie i bonusy
Ogólnie całość projektu bardzo mi się podoba - nieczęsto mi się bowiem zdarza, aby coś, co po raz pierwszy wezmę do ręki, przyklejało się do niej i mówiło "take me, take me!", powodując ogromnego banana na twarzy (w szczególności po usłyszeniu ceny ;) ) Mimo swoich rozmiarów (17.8 cm długości) wydaje się być idealnym kompanem zarówno na szyi jak i przy pasku - służy do tego specjalnie i perfekcyjnie spasowana pochewka z kydexu umożliwiająca noszenie w obu tych konfiguracjach, za co makerowi należą się duże brawa. Poza tym sprytnie zamaskował on miejsce gdzie nożyk jest chwytany przez kydex - wydaje się, że jest to pierwszy otwór na rękojeści, ale nieeee, ale nieeee (Ani Mru Mru się kłania) - głównym miejscem jest część jelcowa, która wpada w wymodelowane miejsce z charakterystycznym miękkim klikiem. To rozwiązanie nie brudzi G10, a jednocześnie zapewnia odpowiednią dozę ciasnoty dzięki czemu możemy mieć pewność, że nie zgubimy naszego skarbu.

Czy poleciłbym ten nożyk? Z całą pewnością tak. Na razie spoczywa on przy moim boku, nie  wzbudzając swą pomarańczową rękojeścią co najważniejsze żadnych niepokojących objawów typu "Uuuu, mordulec...  :] " - bardziej ciekawość. Bo przeca pomarańczowy to kolor niezrównoważonych psychicznie - i w tym przypadku takim chcę pozostać!

Jesteśmy tym co w swoim życiu powtarzamy. Doskonałość bowiem nie jest jednorazowym aktem, lecz nawykiem - Arystoteles.

jackdaniels11

Miodna recka, fajnie się czyta.
Szkoda że tak mało czasu spędziłem przy ich stoisku.
Poprawię się następnym razem :kosunia:

jd

Nie lękaj się chodzić ciemną doliną bo jam jest częścią Tej Siły, która Zła pragnąc - Dobro wszelkie czyni...

Petrus_One

#59

Dzięki za fajny opis gutek-chan, a co do nieco większej wersji.....:

TRC12-M

Choć teraz nie jestem pewien, czy to nie jest jednak TR12-S - drugi od góry na drugim następnym zdjęciu  :special:
------------------------------------------------------------------------------
Wracając do Twojego zakupu, to:

TRC12-S:





מיכאל ميخائيل Μιχαήλ ميخائيل Quis ut Deus!? מיכאל Μιχαήλ מיכאל ميخائيل