Reklama

Węglówka śmierdzi (kj Mora)

Zaczęty przez pj26, 09-09-2007, 16:56:55

pj26

Właśnie zauważyłem (wyczułem nosem) coś strasznego. Mój ulubiony nożyk kj Mora ten drewniany z jelcem wykonany z węglówki po prostu śmierdzi  :( robiłem sobie jedzonko jak nie raz tym nożem i poczułem nie przyjemny zapach. Powąchałem ostrze i śmierdzi. Po umyciu też śmierdzi. Zapach bardzo podobny do zapachu otwieracza Warka wykonanego z jakiegoś stopu przypominającego brąz. otwieracz Śmierdział tak okropnie że go wyrzuciłem. Noże nie chcę wyrzucać bo jest fajny. standardowo go wycieram po używaniu i lekko smaruje olejem jadalnym. Co do zapachu jest on taki bardzo metaliczny.


Misza

Przecież normalka, że węglowa ma charakterystyczny zapach.

MBR Custom Knives   ][   Knives 4 fun, not 2 kill.  ][   StoPoWUz ][ TKLM ][- Jestem z TEGO Świebodzina. Komu autograf?

kot_behemot

Pj26 nigdy, ale to przenigdy nie kupuj Opinela :)

p.s. ja tam lubię ten metaliczny smak-zapach :D

Za krótka doba...

mnicha

nie śmierdzi, tylko ma specyficzny zapach  :I

różne stopy mają różne zapachy lub są prawie bezwonne. to tylko jedna z ich cech. na szczęście są też i zalety

pozdrawiam
Każdy ma swój odchył, i nie ma co o tym dyskutować.

pj26

#4
Cytat: A`te w 09-09-2007, 17:08:30

Przecież normalka, że węglowa ma charakterystyczny zapach.

Kurde nie wiedziałem. Na początku nie śmierdział.
Cytat: kot_behemot w 09-09-2007, 17:11:47

Pj26 nigdy, ale to przenigdy nie kupuj Opinela :)

p.s. ja tam lubię ten metaliczny smak-zapach :D

Hehe mam już opinela nr. 9 ale inox :)
precz z węglówkami!
a tak fajnie kroi ta mora :(
Pewnie niema na to jakiejś rady? No i czy to nie jest szkodliwe? skoro wydziela zapach więc pewnie się tworzą jakieś tlenki czegośtam :) Nie kce jeść pomidorków z tlenkami czegośtam.

mgr_scout

Jest rada - przyzwyczaić się .. toż to urok węglówki :)

Chcę być dezerterem, który ma szansę powodzenia
KNAKiŁ
KKK - Kelly Kettle Klan
CZUJ-DYM!
Jak mawia trener Piechniczek ,,Skończyła się szatnia – zaczęła się trawa."

Misza

Ten smrodek potęguje - jak mi się wydaje - utlenianie się stali. Skąd ten wniosek? Z pięknego zapachu dłoni po dniu spędzonym na polerowaniu głowni.

Spróbuj szlifnąć powierzchnię bardzo drobnym papierem (600-800) i zabezpieczyć olejem lnianym...

MBR Custom Knives   ][   Knives 4 fun, not 2 kill.  ][   StoPoWUz ][ TKLM ][- Jestem z TEGO Świebodzina. Komu autograf?

pj26

A`te jesteś mistrzem. Poczyściłem nożyk papierkiem 1200 bo miałem ten i 400. Zapach zmalał ale nie to najważniejsze. Przy okazji naostrzyłem ten nóż tak niesamowicie jak nigdy mi się nie zdarzyło z żadnym inoxem. Właśnie delikatnie dotknąłem palcem ostrza, niechcący i mam plaster. Teraz rozumiem popularność węglówki. kurde szok po prostu.


kali

ostrość jest jeszcze spowodowana zero grind, no i stal też da się ostrzyć na bardzo gładkie ostrze :)

There are no tactical knives, only tactical minds
FP

Krug

Podobny temacik był chyba już na tym "forumie".
O ile mnie pamięć nie myli Crom rzucił taką złotą myśl:
Nóż to nie cipka, noża sie nie wącha... :D

Krug-Noże.

Nie odpowiadam na PW? Pisz Pan: krugknivesmalpagmailcom
Na pohybel odchodom bolszewickich odchodów!
***** *******. :)
Śmiesznie jak jebacy popierają jebanych. :)
TRZYNASTU SPARTAN ŻYJE! WOT CHUJNIA.

Lothian

Kiedyś, gdzieś (na Budo ?), komuś Kromkruach bardzo dowcipnie odpowiedział coś o nożu z węglówki, jego zapachu, wąchaniu w porównaniu do kobiecych narządów.  ;) Ktoś pamięta jak to było, albo potrafi znaleźć?  :D

Edyt: O! Krug był szybszy i lepiej poinformowany.  :shades:

"I nastąpiła walka na niebie" (Ap 12, 7)
"A diabła, który ich zwodzi, wrzucono do jeziora ognia i siarki, tam gdzie są Bestia i Fałszywy Prorok. I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków."
(Ap 20, 10)

kangoo

Masz powyżej :D .

Edzia /już nieważne ;)


pj26

Jestem zboczony. Wącham noże  8D 8D 8D ała palec boli. Kurde mam skalpel. Nóż był już ostry jak go kupiłem więc nie myślałem o ostrzeniu go. dodatkowo się dowiedziałem że papierek 1200 świetnie poleruje ostrze z kolorowych nalotów a dodatkowo super ostrzy. Zapaszek zleciał na drugi plan. Dziękuje wam  :D


demon

#13

No śmierdzi, śmierdzi i często zmienia smak krojonych potraw (podobno nie każdy to czuje). Żadna rewelacja ;)

Edit: jeżeli chodzi o szkodliwość dla zdrowia - nie sądzę, żeby miało to negatywny wpływ w końcu stal to głównie żelazo ("składnik człowieka") i węgiel (również składnik) pozostałe domieszki - raczej nie powinny w końcu Francja to podobno cywilizowany kraj nie sądzę, żeby było wolno sprzedawać tam "trujące noże".

Chwilowo nie mam czasu. Takie tam, różne...

Tu wrzucić jakiś mądry / szokujący cytat - najlepiej po angielsku lub po łacinie, ewentualnie nazwę zespołu o którym nikt nie słyszał.

Lothian

#14

Mam ten sam nóż i jestem z niego bardzo zadowolony. Weź kup ze dwie paczki kwasku cytrynowego, rozpuść w wodzie i na parę godzin wstaw do tego nóż. Pokryje się fajną, szarą oksydą i przestanie śmierdzieć przy użyciu.

Edyt:

Cytat: demon w 09-09-2007, 18:17:38

Edit: ... w końcu Francja to podobno cywilizowany kraj nie sądzę, żeby było wolno sprzedawać tam "trujące noże".

Ale tu chodzi o KJ Mora, więc raczej nie Francja. ;)

"I nastąpiła walka na niebie" (Ap 12, 7)
"A diabła, który ich zwodzi, wrzucono do jeziora ognia i siarki, tam gdzie są Bestia i Fałszywy Prorok. I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków."
(Ap 20, 10)

Bona

Pachnie, Chłopcy, PACHNIE  8D
I proszę nie bluźnić więcej na temat śmierdzącej stali, bo połączenie tych dwóch słów nie istnieje w przyrodzie  :]  :*

Miłego dnia i wszelkiego szczęścia życzę

demon

Cytat: Lothian w 09-09-2007, 18:18:41

Edyt:
Ale tu chodzi o KJ Mora, więc raczej nie Francja. ;)

A ... sorry z Opinelem mi się skojarzyło. Ale na jedno wychodzi ;)
Chwilowo nie mam czasu. Takie tam, różne...

Tu wrzucić jakiś mądry / szokujący cytat - najlepiej po angielsku lub po łacinie, ewentualnie nazwę zespołu o którym nikt nie słyszał.

pj26

Dziś pastwiłem się nad książką telefoniczną. Tak z ciekawości. Nóż przy umiarkowanie silnym uderzeniu (bałem się o palce bo mały, jednostronny jelec) przebił prawie 500 stron. Natomiast przy zwykłym silnym cięciu od góry do dołu kartki rozcięcie było do 191 strony :) coraz bardziej doceniam Morę. Ciekawostka. Nóż w chwili obecnej nie wydziela najmniejszego zapachu. Wniosek taki że zaczyna pachnieć w kontakcie z żywnością czyli różnymi tłuszczami i kwasami owocowymi. tak myślę...


mgr_scout

Dobrze myślisz, po prostu wchodzi w reakcję z kwasem

Chcę być dezerterem, który ma szansę powodzenia
KNAKiŁ
KKK - Kelly Kettle Klan
CZUJ-DYM!
Jak mawia trener Piechniczek ,,Skończyła się szatnia – zaczęła się trawa."

Misza

... a że tłuszcze zawierają kwasy tłuszczowe, to sprawa jest jasna.

MBR Custom Knives   ][   Knives 4 fun, not 2 kill.  ][   StoPoWUz ][ TKLM ][- Jestem z TEGO Świebodzina. Komu autograf?