Reklama

Jednorenkie bandyty

Zaczęty przez rybak, 19-09-2007, 20:57:55

rybak

Krotka uwaga, nie widzialem w tej formie.

Jednoreczne Vicki sa IMO lepiej przemyslane - nie dosc, ze glowna klinga jest na srodku, a nie z boku, co mnie osobiscie bardziej odpowiada (nawiasem mowiac podobnie jest w "zwyklych", nie otwieranych jedna reka),

to rowniez w odroznieniu od Wengerow sa "obureczne".

Probowalem na rozne sposoby, nie dalem rady otworzyc New Rangera lewa reka. Otwieracz do butelek doskonale to uniemozliwia. Na drugiej fotce dwa pierwsze Vicki, Wenger ostatni.

 

Tyle.

A nuz komus leworecznemu pomoze w rozgladaniu sie za nowym scyzorykiem ;)

Jakigoś mje Ponie Buoze stwuozył, takigo mje mos... ن
--------------------------------------------------------------
The legacy is more intimidating, than any opposition...

RNL

to jest niezły dżez- moja Ruda jest leworęczna i wybiera zawsze Vicka M.03 z szuflandii jak gdzieś jedziemy :) Ty to jesteś obserwator!

,,Good luck, Mr. Gorsky"

Pozdrawiam wszystkich frustratów z pieczątką :*

Maciek.K

ale praworecznemu latwiej otworzyc wengera czy vicka? przyznam ze obu nie macalem a w przyszlosci ktoryms z nich bym sie zaopiekowal, swoja droga najprawdopodobniej jednak wengerem w czym tylko i wylacznie Twoja zasluga ;-)


kon

"trzeba to sprawdzic"-koleiny pretekst zebym sobie w końcu Wengerka kupił ;)
Mam nadzieję, że za 2 miesiące jakiegoś nabęde :)

"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead."

rybak

Cytat: RNL w 19-09-2007, 21:01:24

to jest niezły dżez- moja Ruda jest leworęczna i wybiera zawsze Vicka M.03 z szuflandii jak gdzieś jedziemy :) Ty to jesteś obserwator!

Co tu obserwowac - bierzesz oba do reki i probujesz otworzyc. Wszycho :)
Cytat: Fujin w 19-09-2007, 21:07:37

ale praworecznemu latwiej otworzyc wengera czy vicka? przyznam ze obu nie macalem a w przyszlosci ktoryms z nich bym sie zaopiekowal, swoja droga najprawdopodobniej jednak wengerem w czym tylko i wylacznie Twoja zasluga ;-)

Chyba oba tak samo. Ale do Gripka im daleko jak o to chodzi i nie mam na mysli faktu, ze go mozesz otworzyc za pomoca axisa ;)

Dziury nie sa szczytem ergonomii, do tego dochodzi sprezyna, ktora tez nie pomaga przy otwieraniu.

Ale da sie, nie jest tak, ze sie trzeba jakos bardzo wysilac.

Jakigoś mje Ponie Buoze stwuozył, takigo mje mos... ن
--------------------------------------------------------------
The legacy is more intimidating, than any opposition...

rotpin

Vicka otwiera się dobrze i lewą i prawą ręką z lekkim wskazaniem na lewą. Mi łatwiej i wygodniej się go otwierało niż starą pikę.


demon

Vitek, Wenger dwa brataniki ;) Ale nie to chcialem napisać ... Vitek i Wenger to scyzoryki - otwieranie jednoręczne jest jaknajbardziej wskazane, ale nigdy nie będzie tak "poetycko płynne" jak folderka. Z róznych względów - slip join trzyma, kilka czasem przeszkadzających ostrzy, cienkie ostrze o małej bezwładności itp. itd. Więc ja się nie czepiam - dobre i to !

Chwilowo nie mam czasu. Takie tam, różne...

Tu wrzucić jakiś mądry / szokujący cytat - najlepiej po angielsku lub po łacinie, ewentualnie nazwę zespołu o którym nikt nie słyszał.

demonides

Mam Victorinoxa M3 i dodam swoje kilka groszy. Otwieranie jedną ręką co by nie mówić, trudne,
da się z zasadzie, ale trzeba uważać, coby sobie palca nie ukręcić. :)
Zastanawiałem się, czy warto było dopłacać za to oczko w ostrzu.
Doszedłem jednak do wniosku, że bardzo wygodnie otwiera się po prostu drugą ręką, właśnie dzięki temu otworowi.
I jeśli mam drugą rękę wolną, to zawsze tak otwieram.

Szukałem wcześniej takiego zestawienia Vica i Wengera pod względem otwierania, nie znalazłem i postanowiłem sam spróbować. :)
Dlatego też zamówiłem Wengera (na dniach ma dotrzeć) i sobie przećwiczę to otwieranie.
Nie mniej dziękuję za informacje. Z tego, co tu przeczytałem, prawdopodobnie nie będzie to jednak szok jakościowy. :)


rybak

To masz jeszcze troche informacji ;)

[youtube=425,350]VU6hxwQooL4[/youtube]

Nie ma jakos specjalnie roznicy.

Jakigoś mje Ponie Buoze stwuozył, takigo mje mos... ن
--------------------------------------------------------------
The legacy is more intimidating, than any opposition...

kon

Cytat: demonides w 21-09-2007, 08:44:22

Mam Victorinoxa M3 i dodam swoje kilka groszy. Otwieranie jedną ręką co by nie mówić, trudne,
da się z zasadzie, ale trzeba uważać, coby sobie palca nie ukręcić. :)
Zastanawiałem się, czy warto było dopłacać za to oczko w ostrzu.
Doszedłem jednak do wniosku, że bardzo wygodnie otwiera się po prostu drugą ręką, właśnie dzięki temu otworowi.
I jeśli mam drugą rękę wolną, to zawsze tak otwieram.

Szukałem wcześniej takiego zestawienia Vica i Wengera pod względem otwierania, nie znalazłem i postanowiłem sam spróbować. :)
Dlatego też zamówiłem Wengera (na dniach ma dotrzeć) i sobie przećwiczę to otwieranie.
Nie mniej dziękuję za informacje. Z tego, co tu przeczytałem, prawdopodobnie nie będzie to jednak szok jakościowy. :)

Jak folder to to nigdy nie będzie chodzić.
Spróbuj go naoliwić, a potem to jużtylko kwestia wprawy.
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead."

Schtruntz

otwieranie Vicka M3 kciukiem to zadanie dla masochistów
ciężko, niewygodnie, paluch przy tym boli

ale chyba żaden inny nóż składany nie daje się tak szybko i wygodnie rozłożyć przez wyrzut klingi palcem wskazującym
w tym momencie małe rozmiary, podłużny kształt dziury i jej położenie wcześniej postrzegane jako wady zamieniają sie w zaletę
potrzeba tylko trochę treningu i poczciwym scyzorem klikamy jak automatem ;)

Desordem e Regresso

demonides

rybak: dzięki za "film instruktażowy" :) Myślałem, że ten trochę inny kształt otworu w Wengerze jest specjalnie po to, żeby ułatwić otwieranie. Ale widzę i potwierdzam, że rzeczywiście nie ma większej różnicy.

kon: ten mój M3 jest prawie nowy i chodzi w miarę lekko. Sugerujesz, żeby go jeszcze nasmarować? Spróbuję.

Schtruntz: trenuję Twój sposób, nawet już widać pewne postępy :)

Ogólnie to spodziewałem się tak łatwego otwierania jak np. w Leatherman Wave, ale jednak długość klingi
i odległość płaszczyzny otworu od płaszczyzny okładziny robią swoje.

Dziękuję za rzeczowe odpowiedzi i sugestie, co szczególnie ważne dla nowego użytkownika forum. :)


spook

#12

Jeszcze ja dorzucę swoje 0.03 zł - obecnie posiadam jednoręcznego RT oraz OHT i zauważyłem, że w porównaniu z RT, OHT otwiera się rzeźnicko trudno. Nie ma za co uchwycić scyzoryka głęboko palcami (ma o jedną warstwę mniej niż RT), trzeba go docisnąć do dłoni, przez co czasem się z niej potrafi lekko wyśliznąć. Podczas otwierania RT, którego można bardzo wygodnie uchwycić nie skaleczyłem się ani razu, a przy OHT mam już kciuk przecięty w trzech miejscach :)

Druga sprawa jest taka, że ostrze podczas otwierania mniej więcej w połowie napotyka na opór - w RT jest, ale prawie go nie czuję, natomiast w OHT potrafi mi zatrzymać otwierany nóż :) Myślę, że to kwestia wyrobienia się noża, ale również wpływa na komfort otwierania.

Czy ktoś ma może podobne spostrzeżenia?

Pozdrawiam -- Spook.

--
"Nie ma noży dobrych i złych. To człowiek robi z nich narzędzie zbrodni albo używa w dobrym celu" - ks. Piotr Pawlukiewicz

rybak

#13

Nie ma, mysle, ze cos musisz robic zle ;)

Albo moze masz dluzsze palce ode mnie, zastanawialem sie dluzej nad tym, gdzie problem moze lezec, ze potrzebujesz wiecej podkladki pod opuszki i mi przyszlo do glowy, ze moze to byc to.

Jakigoś mje Ponie Buoze stwuozył, takigo mje mos... ن
--------------------------------------------------------------
The legacy is more intimidating, than any opposition...

jast

Victorinox wypuścił nową wersję M3. Ma poprawioną dziurkę, bardziej okrągłą. Ostrze jest też minimalnie szersze. Dalej jest serrated, zmienił się jednak kształt ząbków. Reszta bez zmian. Widziałem w Toruniu, w Galerii Copernicus.


rybak

Z tego co pamietam z guntalku na SHOT SHOW pokazywali jakies "jednoreczne" bez zebow, chyba Wengery sie dobrze sprzedaja.

Jakigoś mje Ponie Buoze stwuozył, takigo mje mos... ن
--------------------------------------------------------------
The legacy is more intimidating, than any opposition...