Reklama

Ypoznan Production presents....

Zaczęty przez Ypoznan, 24-10-2007, 10:21:03

Ypoznan

Chciałbym Wam przedstawić nożyk, do którego dorabiałem rękojeść. To moja pierwsza praca więc proszę o wyrozumiałość.  :)
Gotowy blank (musiałem tylko lekko zeszlifować nierówności) otrzymałem od jednego z knifemakerów (ogromne dzięki  :D), przepiękne piny od Kroko (takie jak tutaj: http://www.knives.pl/forum/62-kroko-custom-knives/57629-maluch.0.html). Poznaniacy mieli go okazję obejrzeć na naszym spotkaniu, także ich opinie, ze względu na fatalną jakość zdjęć (serdecznie przepraszam, ale sprzęt, którym dysponuję praktycznie nie robi makro i pomimo obróbki zdjęcia są koszmarnie niewyraźne) będą chyba najbardziej miarodajne. Niemniej jednak jeśli możecie, to bardzo proszę Was o komentarze.  :)
Coś jednak, oprócz rysowania robiłem  ;)

Długość całkowita - 22,6 cm
Długość głowni - 11,8 cm
Długość rękojeści - 12,2 cm
Okładzina rękojeści - lapacho
Grubość stali - 3 mm
Stal - 4h13
Hartowanie - 57 HRC
Szlif pełny, płaski
Full tang

 

Ogromne podziękowania dla Kroko i Yasia, bez których ten nóż nigdy by nie powstał.
Ps. Jeśli uda mi się uzyskać dostęp do lepszego aparatu, to powklejam jeszcze kilka zdjęć (zwłaszcza makro), raz jeszcze przepraszam Was za
jakość  :(

Wkleiłem (dzięki zapomoc Jumbo i MSc04) :)


Ponieważ "Ypoznan" w konwersacji brzmi tak jakoś bardzo oficjalnie, dopuszczam także: Januszku, Jasiu, Jachu i inne miłe określenia. ;)

http://www.navaja.pl/

Yahoo

"knife makers don't make mistakes, they make smaller knives"

Ypoznan

Ponieważ "Ypoznan" w konwersacji brzmi tak jakoś bardzo oficjalnie, dopuszczam także: Januszku, Jasiu, Jachu i inne miłe określenia. ;)

http://www.navaja.pl/

Trollsky

rekojesc wydaje sie ladna ale moze wywal zdjecia i poczekaj na lepszy aparat ? bo teraz to zdjecia bardzo psuja efekt.i jest ich zadzo.

Ludzie wybaczą Ci wszystko, oprócz tego ze Ci coś wyszło.

Misza

Bałdzo ładnie. Głatuluję.

MBR Custom Knives   ][   Knives 4 fun, not 2 kill.  ][   StoPoWUz ][ TKLM ][- Jestem z TEGO Świebodzina. Komu autograf?

Ypoznan

Cytat: Trollsky w 24-10-2007, 10:45:51

rekojesc wydaje sie ladna ale moze wywal zdjecia i poczekaj na lepszy aparat ? bo teraz to zdjecia bardzo psuja efekt.i jest ich zadzo.

No właśnie problem polega na tym, że nie mam nic lepszego...  :(
Cytat: A`te w 24-10-2007, 10:47:07

Bałdzo ładnie. Głatuluję.

Miód na moje serduszko, dziękuję  :D
Ponieważ "Ypoznan" w konwersacji brzmi tak jakoś bardzo oficjalnie, dopuszczam także: Januszku, Jasiu, Jachu i inne miłe określenia. ;)

http://www.navaja.pl/

Bona

Moim skromnym zdaniem to ta rękojeść jest... zajebista :D
Jeśli to Twoja pierwsza to jestem w szoku.  :kopara:
Jedyne, do czego moje poczucie estetyki się czepia to nierówny rozstaw pinów, ni w te, ni we wte tak trochę, ale to chyba nie Ty wierciłeś, więc się nie czepiam.

Miłego dnia i wszelkiego szczęścia życzę

Ypoznan

Cytat: Bona w 24-10-2007, 10:58:26

Moim skromnym zdaniem to ta rękojeść jest... zajebista :D
Jeśli to Twoja pierwsza to jestem w szoku.  :kopara:
Jedyne, do czego moje poczucie estetyki się czepia to nierówny rozstaw pinów, ni w te, ni we wte tak trochę, ale to chyba nie Ty wierciłeś, więc się nie czepiam.

Absolutnie dziewicza, w ogóle to pierwsza rzecz, którą zrobiłem przy pomocy papieru ściernego i zdzieraka od czasów ZPT w podstawówce, nigdy nie miałem zdolności manualnych, więc zrobienie tej rękojeści zajęło mi mnóóóóóóóstwo czasu.  :D Dziękuję  :D
Fakt, nie ja wierciłem, ale może to przez te fatalne zdjęcia to tak wygląda. Odległość pomiędzy pierwszym i drugim to 4,7 mm, a pomiędzy drugim a tuleją 4,4 więc różnica to tylko 3 mm  :?
Ponieważ "Ypoznan" w konwersacji brzmi tak jakoś bardzo oficjalnie, dopuszczam także: Januszku, Jasiu, Jachu i inne miłe określenia. ;)

http://www.navaja.pl/

NAZIR

Pieprzysz Waść głupoty i tyle. Gdybyś nie miał zdolności manualnych, to byś to mógł przez okrągły miesiąc szlifować i by nie wyglądało. A wygląda i to bardzo; po prostu wzorcowo wykonana i dopieszczona rękojeść. Teraz już się nie wymigasz - do stali biegiem marsz!  :D

uważam, że powinno się robić tak, ażeby nie było krytyki, tylko aplauz i zaakceptowanie

"A blade with no tip is like a breast with no nipple -- its pointless." - Michael Burch

MSc04

Nozyk mi sie podoba, ale zdjecia nie ;)
Gratuluje rekojesci, wyglada bardzo profesjonalnie.

Co do fotek, to jak chcesz to daj znac, mozemy zrobic sesje ktoryms z moich aparatow.

"The belief in a supernatural source of evil is not necessary; men alone are quite capable of every wickedness." - Joseph Conrad

deer hunter

Miałem ten nóż w rękach przed oprawą jak i po - nie ma się do czego przyczepić. Jak dla mnie rekojeść pasuje zarówno pod względem użytego materiału jak i kształtu, wykończenie jest solidne - generalnie wszystko jest na swoim miejscu. Tylko nie ruszaj klingi, po prostu zrób nowy ;-)

Bywa, że najlepszy nóż  to ten, który akurat masz przy sobie

kot_behemot

Za krótka doba...

Dexameth

Moim ( bardzo skromnym przecież ) zdaniem jest piękna i dopieszczona -gratuluję

Zawsze jest gdzieś piękny poranek , nawet w dniu naszej śmierci .

Marecki

Rękojeść bardzo udana a po za tym śliczny nóż

"Nóż nie hałasuje"

Łot ewer

<a href="http://punktg.fotolog.pl">punktG</a>

MOCNE

slawol

Nie trzeba było pisać że pierwsza.Bo wygląda jak sto pierwsza   :)
Swietnie się ją trzyma.
Też tak kcem!

Zupę swojej kobiety chwal zawsze,choćby przesolona lub przypalona była.Gdy dwakroć zupę taką pochwalisz,piwo dostaniesz i pokój będzie z Tobą :-)

u99

Jeżeli dobrze kojarzę (musisz załatwić lepszy aparcik bo mam stare oczy i niewiele widzę na tych zdjęciach  ;P) to jest to nożyk, który widziałem & macałem na spotkaniu o Yahoo  :dodge: Wydawało mi się, że Guldan olejowym pisakiem nadał mu nowy, abstrakcyjny wymiar  :D Jeżeli to on to rękojeść jest ergnomiczna - znaczy, że very OK i cool - oraz świetnie leży w łapie. Co do wykonania to też żadnych zastrzeżeń nie było. Pełen szacuneczek dla Kolegi  8D

ps. poznańskim zwyczajem dodam jeszcze - jak Ci ypoznan takie kiepskie zdjęcia wychodzą to daj mi tey ten nóż, a ja Ci w zamian zrobię na pamiątkę kilka fajnych fotek komórką...  ;P

*********************************************

Ypoznan

#16

Dzięki Wam wszystkim serdecznie za opinię (zwłaszcza, że są pozytywne), moje ego tak się uniosło, ze lewituje gdzieś pod sufitem  ;P :D
Niezmiernie się cieszę, że się Wam podoba  8D

Cytat: NAZIR

Teraz już się nie wymigasz - do stali biegiem marsz!  :D

Wiedziałem, że tak będzie... :(  :D Zwalczę wrodzone lenistwo i się zabiorę  ;P
Cytat: deer hunter

Tylko nie ruszaj klingi, po prostu zrób nowy ;-)

Tak się stanie.  :D Pomysł ze zrobieniem drop point, po wielogodzinnych przemyśleniach upadł. Zostaje jak jest :)
Cytat: u99

Jeżeli dobrze kojarzę (musisz załatwić lepszy aparcik bo mam stare oczy i niewiele widzę na tych zdjęciach  ;P) to jest to nożyk, który widziałem & macałem na spotkaniu o Yahoo  :dodge: Wydawało mi się, że Guldan olejowym pisakiem nadał mu nowy, abstrakcyjny wymiar  :D Jeżeli to on to rękojeść jest ergnomiczna - znaczy, że very OK i cool - oraz świetnie leży w łapie. Co do wykonania to też żadnych zastrzeżeń nie było. Pełen szacuneczek dla Kolegi  8D

ps. poznańskim zwyczajem dodam jeszcze - jak Ci ypoznan takie kiepskie zdjęcia wychodzą to daj mi tey ten nóż, a ja Ci w zamian zrobię na pamiątkę kilka fajnych fotek komórką...  ;P

Cytat: MSc04

Nozyk mi sie podoba, ale zdjecia nie ;)
Gratuluje rekojesci, wyglada bardzo profesjonalnie.

Co do fotek, to jak chcesz to daj znac, mozemy zrobic sesje ktoryms z moich aparatow.

To jest właśnie ten od Guldanowego art camo  :D
Niestety, wszelkie akcje z oddawaniem go w celach charytatywnych odpadają  ;P, obiecałem go Żonie. :)
PS. Po raz kolejny kajam się za zdjęcia, to niestety szczyt możliwości mojej zabytkowej cyfrówki  :(
Ponieważ "Ypoznan" w konwersacji brzmi tak jakoś bardzo oficjalnie, dopuszczam także: Januszku, Jasiu, Jachu i inne miłe określenia. ;)

http://www.navaja.pl/

Jumbo

Miałem okazję macać nożyk i ...

Jak na pierwszą (podobno) produkcję, to wyszło mu to bardzo ładnie. Zarówno wyszlifowanie powierzchni, jak i dopasowanie wszystkiego na dobrym poziomie. Okładziny bliźniaczo wykonane, piny i rurka osadzone poprawnie. Brak uszkodzeń drewna w miejscach osadzenia pinów i rurki.

Otwór na linkę umieścił bym trochę niżej, by dookoła otworu zostało więcej drewna, no i żeby było bardziej symetrycznie.

Rękojeść mimo, iż wydaje się na zdjęciach chuda, w dłoni leży wygodnie. Mile układa się w łapce, a kciuk sympatycznie wspiera się na rampie.

Gratulacje!

Wielkopolski Klub Miłośników Noży
Arma Virumque Cano
opiewam oręż i męża
<a href="http://www.frihet.pl/gal/">Zdjęcia z gór</a>

NAZIR

Byłbym zabył... oczywiście moją wcześniejszą ocenę opierałem na osobistym macaniu a nie tych karygodnych zdjęciach.

uważam, że powinno się robić tak, ażeby nie było krytyki, tylko aplauz i zaakceptowanie

"A blade with no tip is like a breast with no nipple -- its pointless." - Michael Burch

MSc04

Cytat: ypoznan w 24-10-2007, 18:06:47

Niestety, wszelkie akcje z oddawaniem go w celach charytatywnych odpadają  ;P, obiecałem go Żonie. :)
PS. Po raz kolejny kajam się za zdjęcia, to niestety szczyt możliwości mojej zabytkowej cyfrówki  :(

Ja go nie chce zabrac, tylko obfocic. Postawi sie statyw, da jakies kulturalne tlo, ustawi makro i jazda :)
"The belief in a supernatural source of evil is not necessary; men alone are quite capable of every wickedness." - Joseph Conrad