Reklama

Stabilizacja

Zaczęty przez kroko, 03-03-2008, 21:17:19

kroko

Byłem dzisiaj dowiedzieć sie czegoś o stabilizacji w AR na wydziale technologi drewna,bo słyszałem że coś takiego robią.
Owszem robią, ale nic nie chcieli powiedzieć,facet który kieruje pracownią dał do zrozumienia że mogą mi coś takiego zrobic ale czym i jak to nie powie bo to tajemnica(czytaj kosztuje).
Mam dzwonić w środę,umówie sie z gościem,pokaże co bym chciał nasączyć(czeczot,mamut,kość) i pogadam o warunkach.
Może sie okazać że będziemy mieli dojście do stabilizacji 8D.


Tuco

dowiedz się dokładnie bo może to być stabilizacja która nie jest dla nas przydatna. W naszym przypadku tylko można stosować monomer który polimeryzuje pod wpływem ciśnienia.

"Życie nie jest romansem" powiedziała małpa gdy ją pies za ogon spod szafy wyciągał...

Pokim

Witaj. To czekamy cierpliwie, co i za ile.  :)

Na przekór Hanysom, mieszkom za Brynicą

kroko

Cytat: Tuco w 03-03-2008, 21:25:23

dowiedz się dokładnie bo może to być stabilizacja która nie jest dla nas przydatna. W naszym przypadku tylko można stosować monomer który polimeryzuje pod wpływem ciśnienia.

Z tego co wiem,to mają pompy próżniowe i w nich ten proces sie odbywa.Powiedz coś więcej, żebym mógł z facetem podyskutować.


karud

Też byłbym zainteresowany.
A facet niech nie przegina, może nie mówic jak ale musi powiedzieć czym.

zapraszam do sklepu www.birkashop.pl

жизнь, как посмотришь с холодным вниманьем вокруг –
такая пустая и глупая шутка...

Kubek

Jak by to się udało, to i ja bym był zainteresowany stabilizacją. Już kilka osób brało się za ten temat i wszystko rozbijało się o problemy z monomerem.


Jumbo

Krzysiu wyzdrowiał i wraca na ring!

Dobra wiadomość, nic tylko poczekać na efekty!

Wielkopolski Klub Miłośników Noży
Arma Virumque Cano
opiewam oręż i męża
<a href="http://www.frihet.pl/gal/">Zdjęcia z gór</a>

zakuty

Paranoja w małych dawkach nie szkodzi zdrowiu. A wręcz jakby przeciwnie...

aambeeld

w zachodnich tutkach stabilizują poliuretanami...
też byłbym zainsteresowany.

Sursum corda

Krug

Żywice czy lakiery poliuretenowe?

A akryl?

Krug-Noże.

Nie odpowiadam na PW? Pisz Pan: krugknivesmalpagmailcom
Na pohybel odchodom bolszewickich odchodów!
***** *******. :)
Śmiesznie jak jebacy popierają jebanych. :)
TRZYNASTU SPARTAN ŻYJE! WOT CHUJNIA.

aambeeld

Nie pamiętam cholera!
Tutek nie wiem gdzie jest....

Sursum corda

Pokim

Te "tutki" to amatorszczyzna. Profesjonalnie stosują monomery, które nie są ogólnie dostępne, mają odpowiednie właściwości umożliwiające
dogłębne przesycenie drewna i polimeryzację w odpowiednim momencie. Mniej ,więcej wiadomo jak, nie wiadomo czym, skąd i za ile.

Na przekór Hanysom, mieszkom za Brynicą

karud

Z tego co czytałem to profesjonalisci stosują praktycznie tylko jakieś żywice/monomery akrylowe. I o to mi chodziło żeby koleś powiedział "czym" - jaki typ żywicy używa?

zapraszam do sklepu www.birkashop.pl

жизнь, как посмотришь с холодным вниманьем вокруг –
такая пустая и глупая шутка...

aambeeld

Sursum corda

3,14

ja rowniez  chetnie bym kilka kilo przeroznych materiałow zestabilizował

NIe posrednicze w kontaktach z Papsem:)
The Hawk Family Supplier

WIERZE W MIŁOSC OD PIERWSZEGO WŁOZENIA:D

ROZBIERANIE SIE W MIEJSCACH PUBLICZNYCH TO PRAWDZIWA MĘSKA PRZYGODA!

aambeeld

warto owej substancji poszukać w publikacjach naukowych z dziedziny technologii drewna.... wątpię, aby panowie z AR sami ową technologię wynaleźli, więc musi być jakiś ślad w literaturze.

Sursum corda

Guldan

moge sie mylic ale mi sie obilo o uszy kiedys ze technika stabilizacji drewna powstala w Polsce. zaznaczam jednak jeszcze raz ze moge sie mylic.


kroko

Cytat: 3,14 w 05-03-2008, 00:06:01

ja rowniez  chetnie bym kilka kilo przeroznych materiałow zestabilizował

Wiemy,Panie wiemy:-)))).
Nie moge sie dodzwonić,ale próbuje nadal!

kroko

Umówiłem sie z panem na poniedziałek.Przyniose próbki, On zrobi po swojemu i zobaczymy co wyjdzie,ale mówił że mam powiedzieć czym chce mieć nasączone to on tym zrobi,więc prosze o jakieś dane polimerów którymi się to robi.Wezme też kości i kawałe mamuta, sprawdzimy jak to wyjdzie.Cena,wymiary, ilości i inne takie będe dogadywał jak sie z nim spotkam..Wstępnie mówiłem o 2-4 wsadach rocznie po pare kilo,więc prosze nie liczyć na to, że ktoś przyśle do mnie i za tydzień będzie miał gotowe.


karud

Zazwyczaj mówi się o MMA czyli mono metaakrylanie metylu (polimer to znane nam plexi), niektórzy mówia że używają innych żywic akrylowych, ale tu juz nie powiedzą czego - tajemnica handlowa.

zapraszam do sklepu www.birkashop.pl

жизнь, как посмотришь с холодным вниманьем вокруг –
такая пустая и глупая шутка...