Reklama

Strider SnG ver ... Spyderco Paramilitary

Zaczęty przez Diabelek, 27-04-2008, 20:23:32

Diabelek

Zdziwieni porownaniem? ja tez :D
wlasnie dostalem do reki ten parcerny, niezniszczalny, bezkompromisowy itp itd folder :D
biore do reki... i kurna ja to juz gdzies widzialem, zachodze do domu biore paramilitary i jest  :idea:

zamkniete takie same

otwarte, SnG dluzszy o okolo 5 mm

krawedz tnaca -  to samo

no i najciekawsze  8D gdubosc - takie same  :dodge:

oczywiescie inaczej pociagniete szlify powoduja ze Strider ma grubszy czubek, ale moim zdaniem proporcje tego noza (grubosc/wysokosc szlifu/rozmiar) to nie parametry loma i pancernika, a parametry naprawde dobrego noza EDC
(fotki troszke z kata i perspektywa minimalnie zmienia rozmiary)

"Wciąż zadziwia mnie, czemu ktokolwiek, kiedykolwiek mógłby chcieć czegoś więcej niż SOCOM"
Microtech: Socom, M-Socom Combo; ER Shrapnel; Joah; PiTiN; LM Wave
SF: M6, Kroma, HS2, L1; HDS U60; Inova: X5, X0, X1 SSC&lambda

amper

A ja nie widzę różnicy
Więc po co przepłacac  ;P ;P ;P

No ok - czubek jeno troszkę grubszy jest w SnG  :D
Dzieki za fotki - mi duuuuużo uświadomiły. Zawsze myślałem że SnG to potwór, a okazuje się że to maluch  :P

KAI: FAQ | Recenzje

Nie ma mnie i nie wiem kiedy wrócę...

Maciek.K

oba z niedoborem kt ale sng przynajmniej nie ma niedorozwinietej blokady ;)


Vercengetoryx

SNG to nei maluch, poza ostrzem ma jeszcze 8 razy tyle rękojeści :D


kapcun

Cytat: amper124 w 27-04-2008, 21:30:38

Dzieki za fotki - mi duuuuużo u¶wiadomiły. Zawsze my¶lałem że SnG to potwór, a okazuje się że to maluch :P

Heh... Miałem tak samo, do teraz :)

mbieniek

Cytat: Fujin w 27-04-2008, 21:46:05

oba z niedoborem kt ale sng przynajmniej nie ma niedorozwinietej blokady ;)

Miałeś kiedyś coś z compression lockiem?...

marwarf

compression jest na pewno lepsza od linera


pecado

Cytat: mbieniek w 28-04-2008, 00:29:43

Miałeś kiedyś coś z compression lockiem?...

miał/ma... paramili ;)

Cytat: marwarf w 28-04-2008, 00:45:25

compression jest na pewno lepsza od linera

pewno dlatego jest tak szaleńczo popularna, nawet wśród spyderco :)

pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

Maciek.K

mialem, nawet jest widoczne na zdjeciu ;)


Diabelek

Cytat: amper124 w 27-04-2008, 21:30:38

A ja nie widzę różnicy
Więc po co przepłacac ;P ;P ;P

nie no nie przesadzajmy, roznica jest, tylko jej nie widac na zdjeciach ;)
Para ma lepiej spasowana blokade :D
Cytat: marwarf w 28-04-2008, 00:45:25

compression jest na pewno lepsza od linera

a tu sie zgodze w calosci :D po pierwsze nie obetniesz sobie palucha po promilkach ;) po drugie wydaje mi sie ze naprezenia sie w niej lepiej ukladaja niz w standardowym Liner locku, przez co jest znacznie mniej poddatna na zbijanie
"Wciąż zadziwia mnie, czemu ktokolwiek, kiedykolwiek mógłby chcieć czegoś więcej niż SOCOM"
Microtech: Socom, M-Socom Combo; ER Shrapnel; Joah; PiTiN; LM Wave
SF: M6, Kroma, HS2, L1; HDS U60; Inova: X5, X0, X1 SSC&lambda

Dexameth

Fakt , podobne ale rampa pod kciuk moim zdaniem wygodniejsza w paramili .  Dobrze zrobiony liner jest lepszy od compression , poza tym paramili znacznie lżejsza

Zawsze jest gdzieś piękny poranek , nawet w dniu naszej śmierci .

lukaszki

Cytat: Dexameth w 28-04-2008, 08:15:16

Dobrze zrobiony liner jest lepszy od compression ,

Pod jakim względem?
Poza tym chciałbym zauważyć że grubość klingi w najgrubszym miejscu nie jest jedynym parametrem definiującym wytrzymałość foldera :P
Endless tears
Forever joy
To feel most every feeling
Forever more

Mikko

Ale STRIDER ma kamuflaż wykładzinowy i zapas mocy ;)
Osobiście wybrałbym Stridera, żeby sprawdzić to cudo technologii amerykańskiej i dlatego, że ma oryginalny wygląd.


Diabelek

Lukaszki dokladnie :D diabel ;) tkwi w szczegolach, zrobic ostrze w ksztalcie oblupanej cegly to zaden problem, ale mechanika ....
no to pare szczegolikow:
rekojesc skrecana na 3 srubki T10 (czyli takie jak mam w Socomie w osi glownej :D ) wkrecane nie w tytan, ale w cos ala kolki rozporowe do scian, w G10 te "nakretki" siedza na moletowaniu, a po wkreceniu sruby rozpieraja sie trzymajac pewnie ta delikatniejsza czesc rekojesci,
klips przykrecany rowniez T10 tu juz prosto w tytan
do tego sruby sa naprawde twarde nie takie jak w MT
no i cos co mnie powalilo :D os glowna srednicy kolo 8mm (ma ktos linijke w domu i rozebranego Stridera, bo niestety moj budzet pozwolil tylko na zakup noza, na linijke juz braklo :D )
teraz juz wiem, ze ten nozyk poza napisem i legenda ma cos w sobie :D
a po poprawieniu blokady mam juz zerowy luz, wiec nozyk jest w deche :D nawet stary Socom nie jest tak stabilny po rozlozeniu :D
no to mam nowe piescidelko :D

"Wciąż zadziwia mnie, czemu ktokolwiek, kiedykolwiek mógłby chcieć czegoś więcej niż SOCOM"
Microtech: Socom, M-Socom Combo; ER Shrapnel; Joah; PiTiN; LM Wave
SF: M6, Kroma, HS2, L1; HDS U60; Inova: X5, X0, X1 SSC&lambda

mathu

Miałbym już dawno Paramili gdyby nie powtarzające się głosy o problemach z bladeplayem.

Sensu w składanych Striderach nie widzę żadnego, choć fixedy mają bardzo fajne.


MYDEL

#15

Diabełek nowy STRIDEROfetyszysta... to kiedy mi odsprzedasz? :P


Akme

Cytat: mathu w 28-04-2008, 21:35:25

Sensu w składanych Striderach nie widzę żadnego, choć fixedy mają bardzo fajne.

A to dobre... moglbys rozwinac?

Szwoleżer Crew - KNAK - Łoś Tracker Team

"Nam nad głowami rosną chmury, kłęby, dymy, grzyby, obłoki...
I jeszcze widzimy kontury rzeczy, kolorów boki"

Diabelek

Mathu moze bedziemy mieli kiedys okazje zebys moje Para pomacal, malo tak spasowanych nozy widzialem, do tego plynnosc chodzenia prawie jak w Axisie,
a co do folderow Stridera, to jakos mi ogoleni Fixy nie podchodza, niewygodnie mi sie nosi je nacodzien, nawet Shrapnel przy swoich niezbyt duzych rozmiarach mi przeszkadzal, szczegolnie w aucie, dlatego szukam skladanych fixedow ;)
Mydel narazie nie masz na co liczyc ;) :D

"Wciąż zadziwia mnie, czemu ktokolwiek, kiedykolwiek mógłby chcieć czegoś więcej niż SOCOM"
Microtech: Socom, M-Socom Combo; ER Shrapnel; Joah; PiTiN; LM Wave
SF: M6, Kroma, HS2, L1; HDS U60; Inova: X5, X0, X1 SSC&lambda

MYDEL

Cytat: Diabelek w 28-04-2008, 21:40:48

Mathu moze bedziemy mieli kiedys okazje zebys moje Para pomacal, malo tak spasowanych nozy widzialem, do tego plynnosc chodzenia prawie jak w Axisie,
a co do folderow Stridera, to jakos mi ogoleni Fixy nie podchodza, niewygodnie mi sie nosi je nacodzien, nawet Shrapnel przy swoich niezbyt duzych rozmiarach mi przeszkadzal, szczegolnie w aucie, dlatego szukam skladanych fixedow ;)
Mydel narazie nie masz na co liczyc ;) :D

ehhh... niech Ci będzie... poczekam :P

mathu

Cytat: Akme w 28-04-2008, 21:40:33

A to dobre... moglbys rozwinac?

Nie bardzo rozumiem za co płaci się te $500. Materiały? Standard. Wykonanie? Poniżej poziomu BM. Zapas mocy? OK, może i tak, ale Socom jest równie mocarny, a dodatkowo dostaje się idealną mechanikę i dużo, dużo lepsze wykończenie wszystkiego.

Cytat: Diabelek w 28-04-2008, 21:40:48

Mathu moze bedziemy mieli kiedys okazje zebys moje Para pomacal, malo tak spasowanych nozy widzialem, do tego plynnosc chodzenia prawie jak w Axisie,

No ja wiem że w teorii CL to blokada doskonała, ale jak ktoś pisze o BP w nożach Spyderco, to albo w kontekście back locka, albo właśnie CL w Paramili. Coś tam jest nie tak w projekcie, przez co tolerancja na błędy jest minimalna, a Spyderco to nie MT sprzed kilku lat.
Może kiedyś sobie sprawię, ale wyłącznie jeżeli będę mieć pewność że egzemplarz jest bez wad.