Reklama

Kraton w SRK- problem z rękojeścią

Zaczęty przez Ostap, 24-05-2008, 00:20:46

Ostap

Siemanko. Problem z rękojeścią w srce (CS SRK AUS8) sie pojawił  :special: Otóż po długim rąbaniu/ rzucaniu nożem kratonowa rękojeść rozciąga się przy grzbiecie (tam gdzie jest najćieńsza warstwa *) i czuć/widać spore luzy (ok. 1-1,5 mm między "gardą" a tangiem**). Nóż nieprzyjemnie chrobocze i lata :rolleyes: Po jakimś czasie (ok. doby) to się jakby "ściąga" i luzy się zmniejszają, chociaż nie znikają całkowicie. I teraz moje pytanko miał ktoś takie problemy ze swoim? da się to jakoś naprawić? (zalać czymś?)

No i schematyczny rysunek priblemu  :frown: :
http://img140.imageshack.us/my.php?image=srkdy7.jpg

PS. Mam nadzieje że napisałem zrozumiale, sorki za błedy, pozna godzina i wogole, sami wiecie...  :shy:


MichaelD

Naprawić sie tego nie da, widzie 2 mozliwosci:
1. reklamować
2. dorobić nowa rękojeść.

www.youtube.com/user/710HS

Proszę o nie wysyłanie wiadomości prywatnych z pytaniem "jaki nóż kuchenny wybrać". Nie jestem alfą i omegą, a inni koledzy z forum mają tak samo obszerną  wiedzę. Najlepiej utwórz nową wiadomość tak aby wszyscy mogli się wypowiedzieć w zadanym przez Ciebie pytaniu.

apoc

Cytat: Ostap w 24-05-2008, 00:20:46

Otóż po długim rąbaniu/ rzucaniu nożem

No to masz odpowiedź - podejrzewam, że nie znajdziesz nikogo z takimi problemami, bo nie sądzę, żeby znalazł się drugi taki, który długo rzucałby SRK (sorry Blacha, nawet chyba Ty nie) ;-P I prawdę mówiąc trudno mi uwierzyć, że ten problem powstał od rąbania - no chyba, że miałeś wyjątkowego pecha i trafiłeś na fabrycznie niedorobiony egzemplarz. Myślę, że wiele osób tutaj podziela tą opinię, że noże nie służą do rzucania, a noże tego typu w szczególności. I myślę, że takiego uszkodzenia nie da się naprawić, a jedynie można spróbować dorobić nowy chwyt, jak radził MichaelD, o ile tang jest cały. Z reklamacją możesz spróbować, o ile nóż zakupiłeś gdzieś w sklepie i masz paragon.
Weapon unused is a useless weapon.

Jumbo

Jumbo radzi: rzucaj dalej, a jak kraton pęknie, to dorobisz sobie nową rękojeść.

Wielkopolski Klub Miłośników Noży
Arma Virumque Cano
opiewam oręż i męża
<a href="http://www.frihet.pl/gal/">Zdjęcia z gór</a>

Ostap

Rzyciłem nim jakieś parenaście razy, ale problem pojawił się przedtem przy przęrobaniu konaru o średnicy jakichś 10 cm :x


Abyad

Co prawda mam wersję z Carbon V ale kraton to kraton. Używam tego noża w terenie od pięciu lat. Rąbanie i inne ciężkie roboty nie raz wykonywałem i żadnych problemów nie zauważyłem. Nie słyszałem też by ktokolwiek coś podobnego w SRK miał. Moim zdaniem miałeś pecha i trafiłeś na trefny egzemplarz. Jeśli rzeczywiście problem powstał po chwilowym rąbaniu to reklamuj!


brytax

  Witam kilka dni temu dotarł do mnie z USA SRK z aus8 i masakra po kilku (dosłownie kilku) godz zabawy z nim rąbaniem, skrobaniem itp ( nie rzucałem nim) mam ten sam problem ostrze zaczyna denerwująco sie ruszać!!!!!!!!! reklamować go w USA mija sie z opłacalnością  przesyłki  kurcze co jest z tym nożem zachwycałem sie tym nożem(kolegi) tylko że z carbon v a tu klapa!!!
:( pozdrawiam wszystkich


Hakas

Witam nie wiem co się dzieje z Waszymi SRK. Sam osobiście nie używam tego noża ale mam kolegów którzy intensywnie używają tego modelu oraz innych fixedów CS robią nimi wszystko co można robić nożem w terenie. I nic podobnego im się nie dzieje. Chociaż słuszłem właśnie te  całkiem dobrze podrobione SRK za parę dolarów można było kupić na Hadżi (arabski targ) podobnie jak inne noże między innymi BM i CRKT mówiąc o dobrym podrobieniu mama na myśli wygląd zewnętrzny ale nie właściwości, był to po prostu ładny szmelc. Ale wracając do tematu może i tobie trafił się nóż podrabiany.Chyba , że firma CS zaczyna kłaść" lachę" na jakość produktów w co wątpię. Ale z wątku wynika, ż kolega BRYTAX ma podobny problem. Może to jakś ferelna partia lub skutek przeniesienia produkcji do Chin. Moja rada zmienić rękojeść.
Pozdrawiam Hakas

Wędruję poprzez świat polując, walcząc
i uzdrawiając

Przeklęty, kto miecz swój trzyma z dala od krwi - Bellicosa anima
Damnatus, qui gladio suo ab sanguem reservat - Bellicosa anima

tenzin

Czy ktoś jeszcze, potwierdza podobne problemy z SRK (aus8) ??
Pytam bo na dniach, miałem zamiar zlozyc zamowienie na ten nozyk  :/
pozdrawiam,

tylko pozory nie mylą

PODAJ DALEJ: www.psy.centaurus.org.pl
Dziękuję.

Henry

Takie właśnie są uroki kupowania za oceanem ;-)
Czy producent nie ma jakiejś infolinni gdzie można taki problem zgłosić? Może po prostu trafił im się jakiś feler w którejś partii (wpadki zdażają się każdemu). A może to i podróbka, ale tym bardziej nalezy to zweryfikować z producentem żeby móc ostrzec innych.


kali

Cytat: Henry w 09-07-2008, 08:43:26

Takie właśnie są uroki kupowania za oceanem ;-)
Czy producent nie ma jakiejś infolinni gdzie można taki problem zgłosić?

Phone Lines Open 6am to 6pm M-F and 8 am to 5 pm Sat. PST. Sun closed
800-255-4716 or 805-650-8481
Dzwoń :]
There are no tactical knives, only tactical minds
FP

elkrakerso

A ja bym proponował tak: spotkać się z kimś kto też ma srk z aus8 (katuje i problemów niema) i dokładnie obmacać co się da, naostrzyć oba i sprawdzić czy tak samo się ostrzą, potem czy tak samo tępią itd. Jeśli różnice będą znaczne to pewnie podróba bo fabryczne sztuki nie powinny za bardzo od siebie odbiegać.
PS: srk jest chyba robiony w japonii a nie chinach.

Mine is Strength... and Lust... and Power!

wojtek

przelatalem 3 sztuki SRK ale z Carbon V, nigdy podobnych problemow nie stwierdzilem. Mysle ze mozna postawic teze ze gowniana stal=gowniane wykonczenie. Jednym slowem to chyba zupelnie inny noz niz ten z CV

pozdrawiam


kali

#13
Cytat: wojtek w 12-07-2008, 07:27:51

Mysle ze mozna postawic teze ze gowniana stal=gowniane wykonczenie.

Ale przecież robiony jest z niezłej stali AUS-8, więc cóż po tej tezie? No i co ma wykończenie do problemów z rękojeścią?

Czy ktoś już wysłał maila do Cold Steela?

There are no tactical knives, only tactical minds
FP

super

na kilkadziesiąt sprzedanych SRK nie zauważyliśmy takich problemów. także żaden nie wrócił do nas na reklamację.
A stwierdzenie że jest z gównianej stali jest (żeby nie powiedzieć mocniej) nie prawdziwe ;-)
nóż jest nadal tak samo wytrzymały tylko trzyma ostrosć słabiej i minimalnie trudniej się ostrzy w porównaniu do CV.
Obecnie jest robiony w Japonii a nie jak wcześniej w Stanach dlatego moim zdaniem jakość raczej wzrosła ...

szkolenia survivalowe www.survivaltech.pl
szycie ekwipunku custom www.supertac.pl

Krug

Zmieniono stal ,może zmieniono materiał rękojeści.
Jakość stali nie ma nic do faktu że rękojeść gumowa się rozciąga.
Piszą kraton a mogą dawać jego japoński odpowiednik, albo zupełnie inne tworzywo zbliżone właściwościami do tegoż, ale tylko zbliżone....

Krug-Noże.

Nie odpowiadam na PW? Pisz Pan: krugknivesmalpagmailcom
Na pohybel odchodom bolszewickich odchodów!
***** *******. :)
Śmiesznie jak jebacy popierają jebanych. :)
TRZYNASTU SPARTAN ŻYJE! WOT CHUJNIA.

super

tak tak oczywiście ..najlepiej sprzedający się nóż firmy niby zjebali ?
pamiętajcie że nadal ten model jest na wyposażeniu US Navy Seals

i nie oceniajmy tego po jednym wypadku

szkolenia survivalowe www.survivaltech.pl
szycie ekwipunku custom www.supertac.pl

robertgl17

Witam.
2 miesiące temu kupiłem SRK.
Kolega przywiózł go z USA, kupił w normalnym sklepie a nie prze e-bay. Noża praktycznie nie używałem i muszę się przyznać, że też zaobserwowałem podobne zjawisko. Może nie w taki wielkim stopniu jak u Ostapa ale jednak jest.
Gdy chwytam jedną ręką za ostrze ( oczywiście nie po tej ostrej stronie :) ) zaś drugą za rękojeść i kieruję siłę w dwóch rożnych kierunkach mogę zaobserwować, że ostrze "przesuwa się" w rękojeści o około 1 mm.


Krug

Cytat: super w 12-07-2008, 11:24:58

tak tak oczywiście ..najlepiej sprzedający się nóż firmy niby zjebali ?
pamiętajcie że nadal ten model jest na wyposażeniu US Navy Seals

i nie oceniajmy tego po jednym wypadku

To nie jest ocenianie tylko dociekanie dlaczego tak się dzieje?
Może egzemplarz w którym wystąpiły niedomagania to chińska podróbka?
Najlepiej napisać do firmy z prośbą o wyjaśnienie...
Krug-Noże.

Nie odpowiadam na PW? Pisz Pan: krugknivesmalpagmailcom
Na pohybel odchodom bolszewickich odchodów!
***** *******. :)
Śmiesznie jak jebacy popierają jebanych. :)
TRZYNASTU SPARTAN ŻYJE! WOT CHUJNIA.

surval

W chwili obecnej mam obie wersje SRK tj. z Carbon V i z AUS 8 - noży tych nie oszczędzam , w chwili obecnej używam głównie wersji z AUS 8 - rabałem tym nożem drewno  i rzucałem dość intensywnie ale nie zauważyłem opisanego przez autora postu problemu. Nawet w tej chwili przygladam się obu nozom i nie widze żadnych różnic w osadzeniu ostrza w rękojeści. Może poprostu autorowi postu trafił na jakąc podróbę albo jakąć felerną sztukę?

Pozdr. Surval