Reklama

Mały damastilek.

Zaczęty przez tlim, 02-08-2008, 20:17:45

tlim

Taki oto brzdąc jakich już kilka było, ale ten z czego innego wiec pokazuje.
Damast ze stali proszkowych RWL34+PMC27, hartowane w piecu solnym.
Ostrze ~ 5cm , całość ~ 13,5cm, rękojeść z hebanu.

Więcej fotek
.


Traper

Bardzo ładny i materiały dobre. Gratulacje!!

Pozdrawiam Waldek

maba


kajko

ja jak zwykle nie mam pojęcia co powiedzieć na twój kolejny nóż, gdy bym powiedział "genialny" powtórzył bym się, gdybym powiedział "mnimmnuśny" też bym sie powtórzył więc powiem tyle co nić  :D

Nie lubię jak się ze mną leci w kulki, oj nie :[

krupik

śliczny choć jak dla mnie to ze 3 bądź 4cm więcej ostrza i byłby jeszcze ładniejszy (bo miałby więcej ślicznego ostrza do oglądania i używania:) )

32 42 630 707 710 910 940 BINGO :)

devilll


gromand0s

Cytat: devilll w 03-08-2008, 00:06:04

ładny  :kopara:

Mało powiedziane.
Gdyby ktoś mi kazał go używać, to by mi aż żal dupę ściskał  :x
:P

CytatThat guy does not want to cease fire. Get some!

WAR

Tlimie, Twoje noże wahają się od "Absolutnie Genialne" do "Takie Sobie". Ten tutaj zapewne od strony użytych materiałów i wykonania jak zwykle jest ok, natomiast koncepcyjnie ... IMO to jest kicha. Proporcję nie wiadomo do czego, piny miały być śliczne, a wyglądają jak z innej bajki. Chętnie bym potraktował ten nóż jako Twoją wprawkę, obawiam się jednak, że Ty traktujesz to jako pełnowartościowy nóż.
Tym razem jestem na nie.

There are good atheists and bad atheists. There are good believers and bad believers. A cunt is a cunt and no god has ever changed that.

tlim

#8

W końcu jakaś krytyka :) Z chęcią wysłucham więcej, jeśli możesz WAR, to napisz dokładniej co jest według Ciebie koncepcyjnie nie tak , co z proprcjami Ci się nie widzi itp. Chętnie zobaczę jak widziałbyś podobny nóż, jak miałby wyglądać, by Tobie się podobał, byś uważał go za pełnowartościowy.
Chciałbym też wiedzieć które moje noże uważasz za genialne a które za takie sobie i dlaczego. Jeśli jeszcze ktoś ma swoich faworytów do tych dwóch kategori i konkretne argumenty to niche się przyłączy, zapraszam!Chętnie posłucham, o konkretnych modelach, o ich wadach i zaletach, gdyż troche noży robię lecz otrzymuję bardzo niewiele konkretnych informacji zwrotnych odnośnie nich, ich użytkowania, a z tego co widać na forum są to przeważnie "ochy i achy"  na podstawie których cieżko mi wyciagać wnioski, coś zmieniać i rozwijać swój warsztat.

Aaaa, napiszę jeszcze czym ja się kierowałem przy wykonaniu tego noża.
Ten nóż był dla mnie wprawką, gdyż pierwszy raz robiłem coś z damasteelu i chciałem się skupic na podnoszeniu jakości, nie na formie. Zdecydowałem się na mały nóż, gadżecik. Chciałem użyć wcześniejszego, sprawdzonego projektu który jak dotąd spotkał się z raczej pozytywnymi opiniami.

FAZIK

Ależ bajecznie piękny damast ...  :heart:

Life's a game with save and load features disabled.

Dyferencjał

Damast ładny ale te srebrne warstwy aż kłują w oczy. Może to tylko wina zdjęć. Proporcje głowni do rękojeści też nie w moim stylu. Lubię jak jest po równo lub trochę więcej ostrza. Grzbiet noża za to bardzo ładny. Myślę że nie bez powodu zamieściłeś jego zdjęcia. Ogólnie jak dla mnie dobry projekt ale bardziej do kolekcji niż używania.

WAR:  "czy maker poruchał sobie rano czy nie poruchał, jaka była koniunkcja gwiazd w tym momencie..." :-)

szwagru

p*chwa mi się nie podoba, ale ostrze jest przepiękne.
Takie...... peruwiańskie.
Piękny do przecinania kopert (bez tej p*chwy)
dlaczego nie podoba mi się opakowanie - niedokładne, zbyt prymitywne i ogólnie nieładne
dlaczego podoba mi się nóż - piękne ostrze, wtarło mnie w podłogę fakturą, a kształt jest taki jaki powinien być. Utylitarny.
Macałem jeden nóż Tlima, ale ten ma to samo - jest niesamowicie sympatyczny w (tym wypadku wirtualnym) dotyku.


topek

Ja napisze tak :

Wykonanie- jak zwykle sterylnie nieskazitelne (macalem na zlocie kazda sztuke lezaca na stole i wszystkie mialy te wlasnie ceche) 8D
Stylistyka- jak bedzie mnie stac na zakupy u Ciebie, to bede grymasil ;P
Generalnie-SZACUN WIELKI za to ze nie spoczywasz na laurach i ciagle potrafisz zaskoczyc :D


nieustraszony

lepszego nie widziałem


kangoo


Misza

MBR Custom Knives   ][   Knives 4 fun, not 2 kill.  ][   StoPoWUz ][ TKLM ][- Jestem z TEGO Świebodzina. Komu autograf?