Reklama

Polish Demolition Knife

Zaczęty przez ottsego, 24-01-2009, 14:24:29

ottsego

wychaczyłem to na jednym ze znanych forów , czy ktoś może powiedzieć o tym coś więcej ??
WTF is this ??  :kopara:


kali

nóż saperski, jak sama nazwa mówi ;) wz. 69 :)

There are no tactical knives, only tactical minds
FP

topek

Wg naszej terminologii wojskowej to jest nos specjalny. Rarytasik od dawna nie produkowany. Opracowany w WITU w Zielonce.
Wyposarzenie to miedzy innymi ; zaciskacz do splonek, obcinaczki do drutu [ max fi 2,5 mm], pilnik , zapalniczka , linijka, swider, otwieracz do konserw, pilka do metalu. I najciekawsze- to jest " sprezynowiec'


KRDziadek

...

Jumbo

Starszy brachol Leathermana.  :D

Hmm, a może to pierwszy tool jaki powstał w takiej formie?  :?

Wielkopolski Klub Miłośników Noży
Arma Virumque Cano
opiewam oręż i męża
<a href="http://www.frihet.pl/gal/">Zdjęcia z gór</a>

AlexP

a jaką ma fajną taktyczną pochewkę :P :D

Ceterum censeo PCK esse delendam!

RNL

Cytat: Jumbo w 24-01-2009, 17:44:42

Starszy brachol Leathermana.  :D

Hmm, a może to pierwszy tool jaki powstał w takiej formie?  :?

w tej formie to jedyny tool na świecie. Nikt później nie opracował półbalisonga-sprężynowca z zapalniczką

I tylko 3000 wyprodukowano, kilka złożyli nielegalnie pracownicy zakładów (panie, od 10 lat wynoszę maszynę do szycia w częściach, ale co złożę to wz.69 wychodzi)

,,Good luck, Mr. Gorsky"

Pozdrawiam wszystkich frustratów z pieczątką :*

u99

RNL maszyny do szycia Łucznik to im w Radomiu wychodziły...  :D Wz.69 składali w dawnym Kombinacie Maszyn Włókienniczych WIFAMA w Łodzi  :idea: W/g Z. Gwoździa poza oficiajalnym obiegiem złożono kilkadziesiąt sztuk wz.69 bez nr seryjnego i czasami bez obciskacza spłonek saperskich. Znaczy Polak potrafi...  ;P 

*********************************************

pekin

Nawet fajny mój kolega to ma ale z góry uprzedzam że raczej nie sprzeda  :frown:

"Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad.
Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania!"
High Standard Supermatic, MAG-95, Anschutz 2007/2013, Mosin 1891/30,,Smith & Wesson 686, Jericho 941, Taurus 85, AK 47, PPK 22 lr "imperator"

aambeeld

dobrą legendę Amerykanie do tego dorobili. I rzeczywiście nóż cholernie ciekawy!!!

Sursum corda

RNL

#10

To jest nóż, przy którym można dosłownie mówić o mocy obalającej- masa jest taka, że celny rzut zamkniętym musi powalić każdego. I każdy kto go widzi po raz pierwszy usiłuje rozłozyć ramiona dalej :)

i jeszcze bro go źle opisał, bo na żadnym zdjęciu nie widać spustu ostrza, tylko przeciwną stronę.

,,Good luck, Mr. Gorsky"

Pozdrawiam wszystkich frustratów z pieczątką :*

Pele76

ottsego a dlaczego nie rzucisz chłopakom z edcforum linka do naszej strony głównej i artykułu naszych dobrych kumpli? Ot zawsze to jakas reklama c'nie? ;)
http://www.knives.pl/www/artykuly/recenzje/noz_wieloczynnosciowy_wz._1969.html poczytać sobie zbytu dużo nie poczytają, ale fotki chociaż zobaczą :D
Zawsze możesz też wrzucić link do dyskusji na forum, może ktoś będzie chciał o coś spytać :D

Najpiękniejszym uczuciem, jakie możemy przeżyć,
jest odczucie tajemnicy. To ono jest źródłem autentycznej
sztuki, prawdziwej nauki. Ten kto nigdy nie odczuł tej emocji,
kto tego nigdy nie spróbował, jest jak umarły. Jego oczy są zamknięte.

  Albert Einstein



8,5/19

ottsego

no myślałem o tym , ale nie zrobiłem tego własnie ze względu na tekst :)
no ale jednak dla samych fotek warto ! :)


mbieniek

Cytat: ottsego w 31-01-2009, 13:05:31

no myślałem o tym , ale nie zrobiłem tego własnie ze względu na tekst :)

Nie rozumiem?... Znaczy nie wrzuciłeś linka bo mogliby coś z niego wyczytać?

ottsego

nie zrobiłem tego bo nic by z tekstu nie zrozumieli !


u99

Niech się języków uczą...  ;P

*********************************************

mbieniek

O'rly?

Knife wieloczynnościowy wz. 1969
Print    Email
Wpisał: u99 Written by u99
15.02.2008.
Pewnie każdy z nas ma swoje nożowe marzenie. Sure, each of us has his dream knife. Zabawkę, którą kiedyś zobaczył u kolegi lub na fotografii i którą od tego czasu namiętnie pożąda. Toy, which once saw a colleague in or on the photograph and which has since namiętnie desires. Jedni mają na myśli Sebenzę lub MT a dla mnie takim legendarnym nożem był wz. Some are thinking Sebenzę or MT and for me this was the legendary knife wz. 1969.
Nóż wieloczynnościowy wz. 1969

Odkąd przeczytałem o nim wiele lat temu chciałem go mieć w swojej kolekcji. Ever since I read about it many years ago, I wanted it to have in your collection. Moje marzenie spełniło się kilka dni temu. My dream came true a few days ago. Ale po kolei. But one after another. Jak pisze Z. Gwóźdź w swojej książce ,,Noże Wojska Polskiego" ( Wyd. Bellona Warszawa 2006, str.55-59 ) idea konstrukcji takiego noża wieloczynnościowego powstała pod koniec lat 60 ubiegłego stulecia w Wojskowym Instytucie Technicznym Uzbrojenia w Zielonce ( WITU ). How to nail Z. writes in his book "Knives Wojska Polskiego (Ed. Bellona Warsaw in 2006, str.55-59) the idea of construction of such a knife wieloczynnościowego was 60 years at the end of the last century in the Military Technical Institute of Armaments in Zielonce (WITU). Jej autorami byli Ryszard Szydłowski i Henryk Adamczyk. Its authors were Ryszard Szydlowski and Henryk Adamczyk. W owym czasie była to pionierska konstrukcja, która miała umożliwić żołnierzowi na polu walki wykonanie szeregu prac minersko - montażowych i jednocześnie zastąpić przy tym kilka odrębnych narzędzi. At that time it was a Pioneering design, which was to allow the soldier on the battlefield execution of a number of minersko - assembly and at the same time replace the number of separate tools. Projekt noża wz. Draft knife wz. 1969 stanowi wzór użytkowy zarejestrowany w Urzędzie Patentowym RP ( prawo ochronne nr 25125 ). 1969 is the utility model registered in the Patent Office of Poland (right protective No 25125). Zasady jego użytkowania zawarte zostały w Instrukcji szefostwa służby uzbrojenia i elektroniki – uzbr. Rules for its use have been included in the manual of arms and services executives electronics - uzbr. 1969/74. 1969-74. Producentem noża były zakłady KMW WIFAMA w Łodzi, które wykonały jedną serię 3.000 szt. Z. Gwóźdź zaznacza jednak, że poza oficjalnym obiegiem złożono jeszcze kilkadziesiąt noży z wybrakowanych części, które nie mają numeru seryjnego oraz ,,szczęk obciskacza spłonek saperskich". The producer of a knife were KMW WIFAMA plant in Lodz, which performed a series of 3,000 pieces Z. nail points out, however, that in addition to the official circulation of a few knives made from wybrakowanych parts which do not have the serial number and the "jaws obciskacza percussion caps saperskich". Noże wz. Knives wz. 1969 wprowadzono na wyposażenie wojsk powietrznodesantowych, pododdziałów specjalnych, rozpoznawczych oraz inżynieryjnych. 1969 was introduced to equip troops powietrznodesantowych, subdivisions special reconnaissance and engineering. Z dostępnych zdjęć wynika, że były także ,,na stanie" pododdziałów antyterrorystycznych Milicji Obywatelskiej a następnie Policji. Available photos show that there were also "on the" sub-terrorism Civic Militia and Police. Niewielka liczba wyprodukowanych egzemplarzy sprawia, że cena tych noży jest często proporcjonalna do ich wagi. A small number of copies produced, the price of these knives are often proportional to their weight. Na Allegro.pl można było nawet spotkać oferty sprzedaży przekraczające 700 zł; chociaż zdarzają się ceny o 200-300 zł; niższe. On Allegro.pl be able to meet even offer in excess of 700 PLN, although there are prices of 200-300 zl; lower. Niejednokrotnie są to egzemplarze mocno wyeksploatowane. Often these are heavily exploited copies. Uwaga ta dotyczy zwłaszcza brzeszczota piłki do metalu, pilnika oraz zapalniczki. Note This applies particularly to the metal blade football, pilnika and lighter. W skład zestawu oprócz noża wchodził także brezentowy pokrowiec zamykany na zatrzask, linka z karabińczykami oraz dodatkowy pilnik i 2 zapasowe brzeszczoty. The kit also included a knife in addition to canvas bag on the latch closed, and the link with karabińczykami additional pilnik and 2 spare brzeszczoty.
Sam nóż składa się z szeregu elementów zamocowanych na dwóch ramionach połączonych śrubą : Sam knife is made up of several components mounted on two arms connected screw:
1. ostrze główne wykonane ze stali 50HSa o długości 110 mm, polerowane ze zbroczem ( automat otwierany jest kciukiem przy pomocy przycisku umiejscowionego na jednym z ramion, aby zwolnić blokadę należy ponownie nacisnąć przycisk, jest to jedyne narzędzie, który otwiera się bez rozkładania ramion ), 1 blade main 50HSa made of steel with a length of 110 mm, with polished zbroczem (automat opened with a thumb button placed on one arm to release the lock, press the button again, this is the only tool, which opens with arms spread) ,

Itp, itd. Google translator. 30 sekund roboty. Może nie idealnie, ale da sie sporo zrozumieć. Nie wmówisz mi, że za granica tego nie znają.

m.


ottsego

Cytat: mbieniek w 31-01-2009, 13:33:58

O'rly?

... ... ...

Itp, itd. Google translator. 30 sekund roboty. Może nie idealnie, ale da sie sporo zrozumieć. Nie wmówisz mi, że za granica tego nie znają.

m.

mbieniek ,prooosze nie unoś się :) za zgodą autora tekstu mogę go przetłumaczyć ładnie i zgrabnie ... a potem umieścić naszym nieumiejącym Polskiego kolegom z tamtego forum , co myślicie ?

u99

Jeżeli chodzi o autora tekstu to nie widzi problemu  :D Zaznacz jedynie, że tekst pochodzi z polskiego forum knives.pl  :shades:

*********************************************

ottsego

Cytat: u99 w 31-01-2009, 13:41:08

Jeżeli chodzi o autora tekstu to nie widzi problemu  :D Zaznacz jedynie, że tekst pochodzi z polskiego forum knives.pl  :shades:

aaaaaa what a dumbass I'm :D no przecież to tyś jest autor tego zacnego tekstu :)
dziś po obiadku siądę i dziabnę to ładnie :)