Reklama

Customizowane SAKi

Zaczęty przez Andreh, 29-12-2009, 14:14:45

Andreh

Witam :)

Przedstawiam wyniki mojej zabawy z wymianą okładzin okładzin w victorinoxach huntsmanach. Na początek dwa z tworzywa

Pomarańczowe G10

Carbon fiber

No i oba razem

Mam jeszcze skonczonego jednego z drewienkiem i pewnie jeszcze dzisiaj fotki zrobię

Pozdrawiam :)

awknives.blogspot.com
Instagram: woro_knives

kali

There are no tactical knives, only tactical minds
FP

Dexter

G10 oczywiście przepiękne... :slini: Im dłużej oglądam ten materiał, tym bardziej kusi mnie by zanabyć kilka arkuszy i MODnąc Tenka i Vicki 8D. Wykańczałeś dremelkiem, czy jakąś szlifierką taśmową?


Andreh

Dziekuję za opinie :)

G10 wykanczane na tasmie a potem przepiaskowane. Zdecydowanie polepszyło to chwyt oraz zdolnosc okładzin do gromadzenia syfu...

awknives.blogspot.com
Instagram: woro_knives

Vick


Dexter

Cytat: Andreh w 29-12-2009, 15:22:15

Dziekuję za opinie :)

G10 wykanczane na tasmie a potem przepiaskowane. Zdecydowanie polepszyło to chwyt oraz zdolnosc okładzin do gromadzenia syfu...

No tak, ale pytanie zadałem - w końcu knifemaker robi to pr0 ;P.

rak

ale podrasowane Vicki-bardzo ładnie
a  drewienko mam za sobą w wykonaniu


riot

Świetna robota, Andreh! Czysto i z klasą, jak zwykle u Ciebie.
Victorinox z G-10 na okładzinach to jest to...

Czy byłaby możliwość wykonania też gniazd na wykałaczkę, pęsetę i szpilkę?


AxM

 :slini: :slini: :slini: :slini:
Okładziny przyklejone, czy tak jak oryginalne na taki zatrzask?

Cytat: Andreh w 29-12-2009, 15:22:15

Dziekuję za opinie :)

G10 wykanczane na tasmie a potem przepiaskowane. Zdecydowanie polepszyło to chwyt oraz zdolnosc okładzin do gromadzenia syfu...

POD okładzine, czy DO/NA okładzinę?


Guciek

Człowieku to jest piękne! Naprawdę nie myślałem, że scyzoryk wersji nietaktycznej moze mi się tak podobać. No po prostu  :slini:

Cytat: Kubus Puchatek
Nie do konca wierze w Twoje, czy kogokolwiek tutaj istnienie. Net jest iluzja.
Cytat: Szabas
Nice, very kurwa nice. :D
W Polsce używamy polskich wyrazów!

Andreh

Bardzo mnie cieszy ze sie podobają :)

Vick:
Po raz pierwszy zapragnąłem zrobić samemu okładziny jak zobaczyłem na forum fotki Twojej customizacji victorinoxa. To chyba dosc dawno temu było

Cytat: riot1975 w 29-12-2009, 17:14:05

Czy byłaby możliwość wykonania też gniazd na wykałaczkę, pęsetę i szpilkę?

Dałoby sie to zrobić ale wymagałoby to sporej uwagi i precyzji. Myslałem nawet o tym ale moim zdaniem wykałaczka popsułaby cały klimat. Nie lubie jej ;P. Ale sama pęseta byłaby fajna

Cytat: AxM w 29-12-2009, 17:24:36

Okładziny przyklejone, czy tak jak oryginalne na taki zatrzask?
POD okładzine, czy DO/NA okładzinę?

Okładziny sa przyklejone, a syf zbiera sie na piaskowanym G10. W przypadku ciemnych kolorów praktycznie tego nie widac ale pomaranczowy z dosc głebokim piaskowaniem łatwo zasyfic jak sie ma brudne palce na przykład po klejeniu :P a potem nie da sie tego zebrac dobrze :mad:

awknives.blogspot.com
Instagram: woro_knives

cubix

Cytat: Andreh w 29-12-2009, 19:10:28

Okładziny sa przyklejone, a syf zbiera sie na piaskowanym G10. W przypadku ciemnych kolorów praktycznie tego nie widac ale pomaranczowy z dosc głebokim piaskowaniem łatwo zasyfic jak sie ma brudne palce na przykład po klejeniu :P a potem nie da sie tego zebrac dobrze :mad:

Mi się wydaje, że ścierniwo troszkę przy grube bo chyba dość mocno zmasakrowało to G10 :) Ale i tak pomarańczka super !! Carbon wyszedł trochę taki... jak winyl :)
Proszę kontaktować się tylko i wyłącznie mailowo!

killrathi

a mi się właśnie cabon podoba cholernie :)
Chyba sprawię se kawałek.


kontankt wyłącznie e-mail: [email protected]

u99

Mnie się oba podobają strasznie, już dawno nie polowałem tak na listonosza jak w tym wypadku...  :D

*********************************************

Andreh

Cytat: cubix w 29-12-2009, 22:14:31

Mi się wydaje, że ścierniwo troszkę przy grube bo chyba dość mocno zmasakrowało to G10 :) Ale i tak pomarańczka super !! Carbon wyszedł trochę taki... jak winyl :)

Ścierniwo średnie raczej ale chciałem uzyskac wyraźna fakturę i na maksymalnym dostępnym ciśnieniu jechałem

Ja z tych dwóch to chyba też wolę carbonowego jednak. Czysty garniturowiec :shades:

Ale najbardziej klimatyczny z całej serii jest według mnie ten :) Okładki z cocobolo. Kolor w rzeczywistosci taki dziwny jak na fotkach. Ni to czarny ni to czerwony. Efekt uzyskany chyba dzieki przypadkowemu spryskaniu drewna WD40 :D

awknives.blogspot.com
Instagram: woro_knives

Vick

Wszystkie ładne  :*

Jaki klej zastosowałeś do połączenia okładek z linersami?


Andreh

Cytat: Vick w 29-12-2009, 23:29:19

Jaki klej zastosowałeś do połączenia okładek z linersami?

W ramach eksperymentów, bo to moje piwersze, pomaranczowy sklejony klejem budaprenopodobnym, a reszta standardowo żywica epoksydowa. Wszystkie trzymaja mocno, a ten z budaprenem potrafi lekko pracowac na łaczeniu jak to robia oryginalne okładziny vicków. Ściskanie podczas klejenia spowodowało ze chodza ciezej ale z czasem jest coraz lepiej i się powinny wyrobic. Ogolnie konstrukcja mocno sie usztywniła co niekoniecznie sie im podoba bo liners przy małym ostrzu lubi być wypukły(odstaje na zawnatrz). Tak było we wszystkich vickach które miałem. Sklejenie na sztywno spowodowało ze małe ostrze jest dociskane do duzego i moga się czasem ocierac.
awknives.blogspot.com
Instagram: woro_knives

gipsik

Zaje...fajnie suuuper :slini:.Jak wszystkie Twoje prace.Może kiedyś uda mi się choć trochę zbliżyć  :special:do tej doskonałości


Szabas

Cytat: cubix w 29-12-2009, 22:14:31

Carbon wyszedł trochę taki... jak winyl :)

Winyl jest cool, zwłaszcza stary. Nie znasz się Kiubi. ;)

Andreh - Szacuneczek. Piękne pimpy!

Gratki Macieju. Zazdraszczam! :)

Dylu dylu na winylu...

>El Solo Lobo<

Piniolski

Cytat: u99 w 29-12-2009, 22:41:30

Mnie się oba podobają strasznie, już dawno nie polowałem tak na listonosza jak w tym wypadku...  :D

Maciej Ty łobuzie ....  ;P

Andreh planujesz zrobić jeszcze kilka w celach sprzedaży?
Plis :-*

Większość pieniędzy wydałem na noże i alkohol. Resztę po prostu zmarnowałem ;-)