Reklama

VICTORINOX/WENGER [wątek ogólny]

Zaczęty przez maba, 04-05-2010, 02:05:30

maba

Brakowało mi tutaj takiego ogólnego wątku o Victorinox/Wenger, takiego "o wszystkim, i o niczym", takiego w którym można podyskutować o konkretnym modelu, czy też wrzucić ciekawy link/zdjęcie/cokolwiek :)

Myślę, że dzięki temu wątkowi będzie mniej bezsensownych i wtórnych tematów, którymi dział jest przesycony - krótkie, konkretne pytanie można zadać tutaj, bez zakładania n-tego tematu (ewentualnie takowy wątek przenieść do tego tematu).


Przegląd istotnych wątków dotyczących scyzoryków Victorinox/Wenger:


Dodatkowo trzy linki zewnętrzne, pełniące rolę potężnej kopalni wiedzy:


Coś pominąłem? Chcesz dodać do listy jakiś ważny/interesujący wątek? Daj znać na PM!

EDIT/ @Update


maba

#1

Tak na początek i post pod postem.. ;>

Znalazłem ostatnio na Flickru ślicznie, kolorowe Victorinoxy:

~> http://www.unsigne.fr/creativite/partenariat-creatif/

Warto także sprawdzić sprawdzić cały Photostream aliego.


maba

Nie wie ktoś gdzie można nabyć drogą kupna te najmniejsze kółka do kluczy dodawane do Victorinoxów (nie 12mm, tylko ~9mm)?

Znalazłem coś TAKIEGO, ale nie mam pojęcia czy to coś podobnego? :?


Pillnitz

Te wylinkowane przez Ciebie kółeczka są identyczne w budowie, jak te vickowe, pytanie tylko jak porównywalne solidnością,
bo Victorinox jednak robi te kółka dosyć pancerne...
Biorąc jednak pod uwagę, że to morskie kółka przeznaczone raczej na większą rybkę i firmówki Jaxona, byłbym raczej spokojny.
Najlepiej chyba zajrzeć do pierwszego lepszego sklepu wędkarskiego i sprawdzić twardość kółeczek :shy:.

A tak już poza tematem - widział ktoś, co nasz forumowy kolega, Antonio, zdziałał z Pioneerem? :slini:

http://www.youtube.com/watch?v=hNsFQBQOa00
* zacnie ostrzyżony hetero sapiens *

zebrox

Uwazam ze temat powinien byc przyklejony

Sprzedam: Benchmade Pika, Cold steel Recon1, Cold Steel Code 4

<font size="20">KOLEGO OD KERSHAWA ZAGUBIONEGO ODEZWIJ SIE DO MNIE ZGUBILEM DO CIEBIE KONTAKT.</font>

Siper

#5
Cytat: maba w 13-05-2010, 01:14:37

Nie wie ktoś gdzie można nabyć drogą kupna te najmniejsze kółka do kluczy dodawane do Victorinoxów (nie 12mm, tylko ~9mm)?

maba, najprościej to wybierz się do sklepu wędkarskiego, albo sklepu z częściami do budowy woblerów i błystek i tam kupisz sobie dobrej jakości kółka w różnych rozmiarach i w dobrej cenie.
modka
pillnitz był szybszy  ;P

Piniolski

Dobry temat Marku :)
Kolorowe są ciekawe, ale ja tradycjonalistą jestem więc victorinox musi być czerwony :grin:

Większość pieniędzy wydałem na noże i alkohol. Resztę po prostu zmarnowałem ;-)

maba

#7
Cytat: Pillnitz w 13-05-2010, 08:20:55

A tak już poza tematem - widział ktoś, co nasz forumowy kolega, Antonio, zdziałał z Pioneerem? :slini:

Masakra :D Z tym, że to SAK, a nie Pioneer.

I filmik fajne pokazuje, jak mocne sprężyny mają duże Aloxy ;P

/Dzięki za info o wędkarskim - odwiedzę, sprawdzę.

BTW. Jeśli ktoś lubi czarny na okładkach Victorinoxa, to mocno polecam sposób Dexa - LINK. Nawet mocno zniszczone okładki mogą wyglądać naprawdę fajnie. W dodatku potraktowane matowym Motipem wyglądają znacznie lepiej niż oryginalne, czarne od Victorinoxa (zdjęcia postaram się zrobić na weekendzie) :)

zebrox

Jak bede planowal jechac na ptasia to sie odezwe do ciebie to ci wezme koleczko.

Sprzedam: Benchmade Pika, Cold steel Recon1, Cold Steel Code 4

<font size="20">KOLEGO OD KERSHAWA ZAGUBIONEGO ODEZWIJ SIE DO MNIE ZGUBILEM DO CIEBIE KONTAKT.</font>

maba

Ale w sprzedaży chyba są tylko te średnie -12mm, a nie najmniejsze? ;> Te mnie nie interesują, bo tych mam zapas.


zebrox

Jak tam kiedys kupowalem to wydawalo mi sie ze jedne i drugie sa.

Sprzedam: Benchmade Pika, Cold steel Recon1, Cold Steel Code 4

<font size="20">KOLEGO OD KERSHAWA ZAGUBIONEGO ODEZWIJ SIE DO MNIE ZGUBILEM DO CIEBIE KONTAKT.</font>

maba

@zeb, więc jak będziesz wybierał się na Ptasią, to daj znaka, albo weź dla mnie trochę tych małych kółek :shades:

Dla ciekawskich, obiecywane zdjęcie:

Oryginalne, czarne okładziny vs "Motipowane" ;)


Piniolski

Większość pieniędzy wydałem na noże i alkohol. Resztę po prostu zmarnowałem ;-)

maba

Dziś znalazłem zastosowanie dla Victorinoxowego haka, którego nigdy użyć okazji nie miałem..

Scyzoryk po umyciu można.. zawiesić do wyschnięcia, jak pranie :D :rotfl:


PrzemoBK

Etam, przecież wiadomo od dawna, że hak służy do wyciągania okularów z klozetu  :D.


Pillnitz

Szwajcarzy pomyśleli nawet o suszeniu 8D ...
Co do użyteczności haka - też zawsze myślałem, że nie ma on żadnych praktycznych zastosowań,
ale raz za jego pomocą pomagałem kumplowi naciągnąć łańcuch do opon przy zakładaniu na koła samochodu,
przydał mi się także w innym przypadku, którego teraz niestety nie pamiętam, ale wiem, że było coś jeszcze.
Nie jest więc to chyba aż taki całkiem z dupy bajer ;).

* zacnie ostrzyżony hetero sapiens *

maba

#16

Jak to wygląda? Może komuś się przyda :)

http://forum.multitool.org/index.php/topic,17804.msg335521.html#msg335521


EDIT/
Jeszcze ciekawostka o haku ~> http://www.sakwiki.com/tiki-index.php?page=Hook

Cytat

It is rated for use up to 200lbs.

Czyli na moje to ~90kg :D

demon

Cytat

Myślę, że dzięki temu wątkowi będzie mniej bezsensownych i wtórnych tematów, którymi dział jest przesycony - krótkie, konkretne pytanie można zadać tutaj, bez zakładania n-tego tematu (ewentualnie takowy wątek przenieść do tego tematu).

Święte słowa - przypinam.
Chwilowo nie mam czasu. Takie tam, różne...

Tu wrzucić jakiś mądry / szokujący cytat - najlepiej po angielsku lub po łacinie, ewentualnie nazwę zespołu o którym nikt nie słyszał.

MichaelD

www.youtube.com/user/710HS

Proszę o nie wysyłanie wiadomości prywatnych z pytaniem "jaki nóż kuchenny wybrać". Nie jestem alfą i omegą, a inni koledzy z forum mają tak samo obszerną  wiedzę. Najlepiej utwórz nową wiadomość tak aby wszyscy mogli się wypowiedzieć w zadanym przez Ciebie pytaniu.

Piniolski

Dzięki, bardzo ciekawe. Zwłaszcza drugi, bo pierwszego się słuchać nie da ;P
Nie dziwie się, że scyzoryki od nowości mają mikro ryski skoro leżą jeden na drugim w plastikowych koszykach.

Większość pieniędzy wydałem na noże i alkohol. Resztę po prostu zmarnowałem ;-)