Reklama

OPINEL - wątek ogólny

Zaczęty przez maba, 01-12-2011, 02:00:14

maba

O wdzięcznych Opinelkach na forum cała masa wątków, ale każdy jest o czymś konkretnym - nie znalazłem takiego ogólnego, o wszystkim i o niczym. Więc.. już jest :-*

Taka nowość na zimę 2011. Śliczności!

OPINEL Tradition Esprit Hiver


Źródło: http://www.le-coin-du-pecheur.com/index.php/opinel-esprit-hiver/couteau-opinel-tradition-esprit-hiver-no7-vri-serie-limitee.html

I jeszcze ładna czarnula ósemka:


Źródło: http://www.le-coin-du-pecheur.com/index.php/coutellerie/couteaux-fermants/couteaux-opinel/les-originaux/couteau-opinel-no-8-vri-ebene.html


Sokół112

Z czego ta rękojeść jest wykonana??


kali

There are no tactical knives, only tactical minds
FP

Sokół112

A może ktoś wie z czego ta biała?


kali

There are no tactical knives, only tactical minds
FP

Sokół112

A wygląda jak jakieś tworzywo. Dzięki za odpowiedz.


maba


Sokół112

Tak wygląda. Wiadomo co wymyślą kiedyś. Żebyś się kiedyś nie zdziwił.


yetisize

Przy białym tłumacz mówi

Cytat

Lakierowany drewniany uchwyt

więc jednak nie tworzywo.

Sprzedam:

Scyzoryk
404

Ripper

Free men own guns. Slaves don't.
Ponad 1/3 życia w tym grajdołku :}

Piniolski

Fajny wątek.
Lubię Opinele i czuję, że w przypływie minimalizmu ten hebanowy mógłby być moim edc.
Pomyślimy jak będą dostępne w PL.

Większość pieniędzy wydałem na noże i alkohol. Resztę po prostu zmarnowałem ;-)

maba

Fajny, fajny, nawet bardzo. Może w końcu i u nas się pojawi, w końcu mamy już buk, orzech, oliwkę i dąb :D


maba


jaroo

Cytat: maba w 13-12-2011, 20:11:47

Fajny, fajny, nawet bardzo. Może w końcu i u nas się pojawi, w końcu mamy już buk, orzech, oliwkę i dąb :D

Dołóż Waćpan jeszcze "6" i "8" w bubindze, na to "8" to ja chory jezdem ale wszystkie nagle "powychodziły" jak na złość, kurna śrubka :mad:


maba


junasz

Hmmm... ja to chyba pechowy jakiś jestem. Przysłana siódemka z nierdzewki (wykonanie podstawowe) okazała się być tępą blaszką niemal bez śladów jakiejkolwiek próby wyprowadzenia KT. Szczęśliwie, chociaż szlif główny był. Kłopot w sumie niewielki - trochę zabawy na diamentach i skórze z pastą i goli lepiej od niejednej brzytwy... ale jakiś taki niesmak pozostał.  :(

Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wqrwiają...

KONKURSY !!!

proem

Cytat: junasz w 11-01-2012, 02:31:59

Hmmm... ja to chyba pechowy jakiś jestem. Przysłana siódemka z nierdzewki (wykonanie podstawowe) okazała się być tępą blaszką niemal bez śladów jakiejkolwiek próby wyprowadzenia KT. Szczęśliwie, chociaż szlif główny był. Kłopot w sumie niewielki - trochę zabawy na diamentach i skórze z pastą i goli lepiej od niejednej brzytwy... ale jakiś taki niesmak pozostał.  :(

Miałem takie same odczucia po kupnie mojego pierwszego opinela (węglowa 8), na szczęście po naostrzeniu i paru dniach używania, opinel okazał się być niezwykle przyjemnym i użytkowym nożem jak na tą cenę.


Czegiet

Ja ostatnio złapałem do łąpy tego nierdzewnego , ogrodowego ... i czar opineli prysł :( okazuje się że ostrze to blaszka  :frown: może jak złapię węglówkę to się ponownie zakocham  :heart:

Czasami sądzę że naszemu społeczeństwu przydałoby się trochę naturalnej selekcji ... w starym , dobrym stylu.

maba

Blaszka w jakim sensie?

Jeśli chodzi o grubość, to racja - i to ich siła, bo tną rewelacyjnie. Nie są przesadnie grubaśne jak większość folderów :shades:


krzem

Cytat: Czegiet w 11-01-2012, 22:37:32

Ja ostatnio złapałem do łąpy tego nierdzewnego , ogrodowego ... i czar opineli prysł :( okazuje się że ostrze to blaszka  :frown: może jak złapię węglówkę to się ponownie zakocham  :heart:

ale to ma być lancet :) do pomidorków ..do jabłuszek..do serka ...  :shades:

w Nowy Rok byla chyba jakas komedia o losach 9 brygady czy dywizji..... ;> komedia francuska ... rozczulił mnie OPINEL w ręce żołnierza przygotowującego śniadanie na cmentarzu

To skromny człowiek, z byle gównem nie wyskoczy.