Reklama

Microtech LCC

Zaczęty przez pecado, 19-03-2006, 22:55:54

pecado

NIe ukrywam, że nie jestem szczególnym miłośnikiem firmy MT.

Tym niemniej ten konkretny model, w wersjach, które zdążyłem zidentyfikować (a nie jestem guru, można mówić o mnie jako o laiku, jak sądzę) jest moim niespełnionym (na razie) marzeniem.

Czy drodzy koledzy byliby tak mili i pomogli usystematyzować wiedzę (popartą obrazkami! :-) ), jakie wersje są, może jakiś rys historyczny?
Chętnie dowiem się wszystkiego - od modeli do legend i mitów :-)

pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

MaciekK

Witam jak zwykle niezwykle serdecznie!

Niewatpliwie LCC cieszy sie nieslabnaca popularnoscia i przez wielu uznawany jest za noz wybitny, wrecz idealny. Ja rowniez mam do niego taki stosunek (niestety poki co, tylko na podstawie zdjec) i mam nadzieje zostac w koncu kiedys jego posiadaczem (a ktoz nie?).
Mysle, ze na taki ksztalt rzeczy wplyw ma niebywale polaczenie dwoch styli, dwoch zestawow zupelnie roznych cech w tym folderze. Z jednej strony wspanialy projekt Grega Lightfoota, pelen polotu, mocy i smuklosci zarazem, niepowtarzalna linia, ktora wystarczy zobaczyc tylko raz, aby dobrze zapamietac... Rzeklbym, arcydzielo stylistyczne.
A z drugiej - echa industrialnego designu, ktory jest wizytowka Microtecha. Wprawdzie tutaj nie jest tak widoczny, jak w innych flagowych nozach tej marki, jednak nie mozna odmowic LCC duszy tacticala - wersje z okladzinami z wlokna weglowego, czarna klinga, DA - to wszystko zdaje sie mowic samo za siebie.
I nalezy zaznaczyc, ze w tym konkretnym nozu nic "nie gryzie sie" ze soba, zaden element nie razi i nie psuje efektu, wszystko tworzy wspaniala, spojna calosc.
Tyle tytulem subiektywnego wstepu, a teraz do rzeczy.

Zostana tutaj wyjasnione zasadnicze (widoczne golym okiem) roznice w poszczegolnych generacjach LCC (a bylo ich 4) na podstawie czterech modeli DA.
Gen I, II, III i IV kolejno od prawej do lewej.

Generacja I (carbon fiber, black-ti) - w oczy rzuca sie szczegolnie bardzo gleboka czern ostrza oraz zauwazalnie krotszy niz w innych wersjach bolster. Jest charakterystyczny azurowy klips z logiem Grega Lightfoota.

Generacja II (micarta, stonewash) - widoczny przedluzony bolster i znajdujaca sie tuz przy nim sruba mocujaca okladzine do rekojesci. Klips to rowniez azurowa konstrukcja z rekinem mako.

Generacja III (carbon fiber, bead blast) - tutaj przesunieto srube nieco dalej od bolstera. Zmiana z klipsem - ksztalt pozostal ten sam, jednak zlikwidowano dziury. Rekin oczywiscie pozostal. (Niektore wczesne egzemplarze tej generacji byly wyposazone jeszcze w klips taki, jak we wczesniejszych wersjach tego noza.)

Generacja IV (carbon fiber, black-ti boride (?)) - anodyzowany na czarno bolster, nieco bardziej matowy odcien czerni w wykonczeniu klingi niz w gen.I oraz tylko pelny klips z rekinem - to zmiany tej generacji wzgledem wczesniejszych.

To wszystko tym razem, mam nadzieje, ze material ten okaze sie pomocny i ciekawy dla Was. W kazdym razie wiele sie dowiedzialem przygotowujac to krotkie porownanie i  byla to dla mnie prawdziwa przyjemnosc.

PS. Zdjecia pochodza z forum Microholics.org, a tekst to luzne tlumaczenie tam zawartych informacji.

Pozdrawiam,
MaciekK


pecado

Dzieki!

Kiedy tak w ogóle powstał pierwszy model LCC? Czy był to projekt robiony dla MT czy też MT zakupiło do produkcji to rozwiązanie (a jeśli tak - na zasadzie licencji, czy wykupienia praw)?
Czy wszystkie wersje LCC były z 154'ki czy zdażały się LE z innych stali?

pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

MaciekK

Prototypy LCC zarowno MA jak i DA Microtech wypuscil na Blade Show w maju 2000r i juz w drugiej polowie tamtego roku ruszyla produkcja. Tak przynajmniej wynika z tych informacji, do ktorych dotarlem :-).
A co do stali, to nawet w serii LCC byly robione z innych stali, niz 154CM. Bardzo czesto widuje sie je z S30V. Czytalem tez, ze byly z S90V i 20C-V.
No i zdarzal sie tez damast... 8D

Pozdrawiam,
MaciekK


pecado

I teraz definitywnie muszę czyścić matrycę ze śliny....   :dodge:

pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

MaciekK

Niestety, jak to czesto bywa z MTiem, cena studzi zapal ;) .

Pozdrawiam,
MaciekK


pecado

Sa takie noze, za ktore warto zaplacic wiecej niz nakazywalaby logika i przyzwoitość. W moim odczuciu ten do takich należy.

pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

Akme

Ehhh... LCC... mialem juz dwie sztuki (Black Tactical M/A i SW CF D/A) i mam nadzieje, ze jeszcze kiedys wroce do tego noza... :shy:

Dobry tekst MaciekK!

Szwoleżer Crew - KNAK - Łoś Tracker Team

"Nam nad głowami rosną chmury, kłęby, dymy, grzyby, obłoki...
I jeszcze widzimy kontury rzeczy, kolorów boki"

MaciekK

Zgadzam sie z Toba pecado w pelni! I dlatego niebawem (no, moze nie takim niebawem) nabede LCC :D. Wprawdzie nie z damastu, ale jednak.
I taka perpektywa jak narazie mi wystarcza :). Na dobry poczatek.
Przyznaje zarazem, ze np. wklejony wyzej LCC reprezentuje wartosc zdecydowanie nie tylko materialna i uzytkowa... Zdecydowanie!

Dzieki Akme!

Pozdrawiam,
MaciekK


lukaszki

Fajny tekst. Dodam tylko, za Piterem, ze pierwsza generacja miala bolstery z tytanu, a nastepne z duralu i ze custom Lightfoota jest sporo mniejszy - klinga ma 3,25" a MT - 3,6". Microtech LCC na pewno nie jest idealnym nozem, ale ma swoj niepowtarzalny urok.

Pare fotek z domowego archiwum ;) niestety nie wszystkich autorow pamietam.

customy:

ze stellitu

custom i produkcyjny

pare mniej lub bardziej "fancy" LCC od Microtecha

prototyp LCC od MT - fotka z USN

i wersja ktora bardzo mi sie podoba - zdjecie z posta Seikena o kydeksach

Endless tears
Forever joy
To feel most every feeling
Forever more

rybak

Mnie sie ten noz zajebiscie podoba, ale niestety obmacalem go pare razy i mi nie lezy...  :-(

Chodzil za mna, chodzil i chodzi dalej, ale na polke sobie nie kupie, bo za drogi.

Jakigoś mje Ponie Buoze stwuozył, takigo mje mos... ن
--------------------------------------------------------------
The legacy is more intimidating, than any opposition...

lukaszki

a ja doszedlem do wniosku ze jest troche podobny do Gripa ;) i ksztal rekojescji i klingi troche tez...

Endless tears
Forever joy
To feel most every feeling
Forever more

ov_Darkness

Podli sadyści...
Wywalcie w pizdu te zdjęcia, bo cholery dostaję...

JA CHCĘ LCC D/A CF black!!!!

I never wanted to be different. I just wanted to be me.
8.5/20

rybak

Cytat: lukaszki w 21-03-2006, 22:06:37

a ja doszedlem do wniosku ze jest troche podobny do Gripa ;) i ksztal rekojescji i klingi troche tez...

Tak, koncepcja jest podobna - prosty uzytkowy noz z mocna klinga, bez udzwnien.

Bardzo mi sie podoba.

Jakigoś mje Ponie Buoze stwuozył, takigo mje mos... ن
--------------------------------------------------------------
The legacy is more intimidating, than any opposition...

lukaszki

Oba tez maja pekata, 'bulowata' rekojesc i szeroka klinge - porownuje do sheepsfoota.

Endless tears
Forever joy
To feel most every feeling
Forever more

rybak

Ja tez :)

Dokladnie tak, w rekojesci jest duze podobienstwo rowniez pod tym wzgledem, nie tylko bulwiastego ksztaltu.

Jakigoś mje Ponie Buoze stwuozył, takigo mje mos... ن
--------------------------------------------------------------
The legacy is more intimidating, than any opposition...

Piras

MaciekK, dzięki,

świetny przeglad generacji nożyków LCC napisałeś.

Ośliniłem się cały - i zakupiłem  8D

Czy masz wiedzę na temat "wariacji" w poszczególnych wersjach ?

tzn. materiały linersów i bolsterów i jak je odróżniać ?

Zauważyłem też, że szlif ostrza, przeważnie płaski, bywa też wklęsły...

pzdr szczęśliwych opiekunów LCC

NIE KUPUJ TANICH NARZĘDZI !
Tylko najlepsze jest wystarczająco dobre !

demon

#17

Pamnowie nie bijcie ... dla mnie ten (piekny) nożyk odrobinę przypomina Bucka Alpha Hunter Foldkin Knife ...

Chwilowo nie mam czasu. Takie tam, różne...

Tu wrzucić jakiś mądry / szokujący cytat - najlepiej po angielsku lub po łacinie, ewentualnie nazwę zespołu o którym nikt nie słyszał.

Mario

Demon... dobrze, że wiesz że sie narażasz  ;>


cubix

najpiękniejszy jest ten prototyp .. albo światło dobre po prostu na fotce :D W każdym razie manuala bym przygarnął ;) a co tam D/A też :D Świetny projekt Lightfoota i kapitalne wykonanie MT :)

Proszę kontaktować się tylko i wyłącznie mailowo!