Reklama

Fantoni HB01/HB02

Zaczęty przez mathu, 07-01-2010, 01:47:37

Diabelek

ostrze minimalnie ciensze i czubek delikatniejszy jest, ale nie kazdy noz musi byc przeciez lomem ;) ktorym zreszta Socom tez nie jest, ale to juz takie moje zboczenie, ze wszystko do Socoma odnosze, wiec wiekszosc nozy ma ciezko przez to

"Wciąż zadziwia mnie, czemu ktokolwiek, kiedykolwiek mógłby chcieć czegoś więcej niż SOCOM"
Microtech: Socom, M-Socom Combo; ER Shrapnel; Joah; PiTiN; LM Wave
SF: M6, Kroma, HS2, L1; HDS U60; Inova: X5, X0, X1 SSC&lambda

Tazz

Hej, miałem HB01, który potem trafił do Chytrusa. Nóż ma według mnie świetną mechanikę, otwiera się niezmiernie płynnie, dzięki 2 ogromnym jak na standardy noży składanych podkładki z fosforobrązu. Poza tym konstrukcja skręcana jak w Emersonach chyba (przynajmniej Specwar tak miał), czyli linersy ze sobą i do tego G10. Karbowanie rękojeści na końcach jest rzeczywiście agresywne ale nie przeszkadza. Przeszkadzać może natomiast dość agresywne ząbki na listku blokady, które przy mocnym chwycie wbijają się paluchy. I ostatnia wada jak dla mnie to agresywne frezy na kołu, zwłaszcza ten ostatni najmniejszy, który rwie kieszeń i kciuka jeśli dobrze się nie trafi na kołek przy samej klindze. Tak poza tym to rewelacyjny stosunek długości klingi do rękojeści. Klinga prawie tak długa jak w Nemesisie a rękojeść sporo krótsza:), nie mówiąc już, że producent deklaruje 61HRC i ostrość fabryczna jak w Manixie albo Militarce ostrzonej przez Slawola:) Podsumowując, nóż zajebisty i jak dla mnie wart swojej wysokiej ceny. Dodam jeszcze, że pierwszy egzemplarz Fantoniego HB01 przyszedł do mnie ze skrzywioną klingą, jakieś 3cm przed czubkiem klinga po prostu skręcała w jedną stronę, odchylając się o jakieś 2mm od środka. Odesłałem do Marsa i po reklamacji, wrócił do mnie drugi egzemplarz już wykonany idealnie.

Foty rozebranego i porównawcze wielkości (w sumie powinienem do dwóch różnych działów to walnąć ale skoro mowa o jednym nożu, to może nie będzie to uznane za przestępstwo ;P


... Kto jest najlepszym szermierzem na świecie?
- Nie mam pojęcia.
- Nigdy nie znałeś takiego?
- Znałem wielu, którzy się za takich uważali.
- Chciałabym wiedzieć... kim tacy szermierze są. I gdzie są.
- Gdzie są, to ja wiem.
- Ha! Więc gdzie?
- Na cmentarzach

mathu

A jak się nosi w kieszeni?

W sumie to jestem zdecydowany na kupno, poczekam tylko na parę słów od Diabełka. Cena moim zdaniem wcale nie jest wysoka, mamy go w końcu na miejscu z pełną gwarancją.


Diabelek

dzieki za fotki i za przekonanie mnie ;) dopne budzet i kupuje :D

"Wciąż zadziwia mnie, czemu ktokolwiek, kiedykolwiek mógłby chcieć czegoś więcej niż SOCOM"
Microtech: Socom, M-Socom Combo; ER Shrapnel; Joah; PiTiN; LM Wave
SF: M6, Kroma, HS2, L1; HDS U60; Inova: X5, X0, X1 SSC&lambda

Tazz

Nosi się bardzo fajnie, jest dość płaski jak na te rozmiary i wąski np. w porównaniu do Manixa, który po zamknięciu jest ze 2 razy szerszy:) Pierwsza wersja, ta wadliwa miała za luźny klips, który nie trzymał za dobrze. Za to ten drugi egzemplarz już ładnie siedział w kieszonce, nie za lekko, nie za mocno, tak w sam raz. Jedynie ten kołek - ostatni, najmniejszy frez wystaje poza okładziny trochę i może niszczyć spodnie, planowałem go spiłować albo chociaż papierem wygładzić co na pewno by mu pomogło :) A tak jak napisał Chytrus, stonewash polerowany jest genialny, tak ładnej powłoki dawno nie widziałem.

... Kto jest najlepszym szermierzem na świecie?
- Nie mam pojęcia.
- Nigdy nie znałeś takiego?
- Znałem wielu, którzy się za takich uważali.
- Chciałabym wiedzieć... kim tacy szermierze są. I gdzie są.
- Gdzie są, to ja wiem.
- Ha! Więc gdzie?
- Na cmentarzach

mathu

A może ten pierwszy egzemplarz miał po prostu wygiętą rękojeść?


Tazz

#26

Nie, dokładnie oglądałem i sprawdzałem. Miał krzywo wyprofilowaną klingę i za słabo dogięty klips:)

Tutaj pierwszy egzemplarz, zdjęcia duże więc wrzuciłem miniaturki, po powiększeniu dokładnie widać szczegóły:


... Kto jest najlepszym szermierzem na świecie?
- Nie mam pojęcia.
- Nigdy nie znałeś takiego?
- Znałem wielu, którzy się za takich uważali.
- Chciałabym wiedzieć... kim tacy szermierze są. I gdzie są.
- Gdzie są, to ja wiem.
- Ha! Więc gdzie?
- Na cmentarzach

Diabelek

no to ja juz czekam na swojego :D

"Wciąż zadziwia mnie, czemu ktokolwiek, kiedykolwiek mógłby chcieć czegoś więcej niż SOCOM"
Microtech: Socom, M-Socom Combo; ER Shrapnel; Joah; PiTiN; LM Wave
SF: M6, Kroma, HS2, L1; HDS U60; Inova: X5, X0, X1 SSC&lambda

porcelanowy

POwitoł

Cytat: Diabelek w 07-01-2010, 20:29:50

no to ja juz czekam na swojego :D

Na dużego czy malego?


konrado77

pirwszy roz widze ale dla mnie BOMBA 8D, gdzie go można dostać i za ile  :shy:??

Life is brutal full oF zasadzkas and sometimes kopas w Dupas

katz

Skóry różne: http://katzs-leathers.tumblr.com
Sprzedam

PGK swoich i świadków nigdy nie zostawia.

konrado77

Life is brutal full oF zasadzkas and sometimes kopas w Dupas

Tazz

Cytat: Diabelek w 07-01-2010, 20:29:50

no to ja juz czekam na swojego :D

To jak już będziesz miał to jakąś mini albo maxi reckę nam sprezentuj. Zobaczymy co Włosi potrafią wykrzesać z topowych materiałów :)
... Kto jest najlepszym szermierzem na świecie?
- Nie mam pojęcia.
- Nigdy nie znałeś takiego?
- Znałem wielu, którzy się za takich uważali.
- Chciałabym wiedzieć... kim tacy szermierze są. I gdzie są.
- Gdzie są, to ja wiem.
- Ha! Więc gdzie?
- Na cmentarzach

Kagemusha

Czasami naprawdę was nienawidzę, wiecie?  :heart:  ;)
Kolejny nóż, na który się ślinię i który prędzej czy później wyszarpie mi dziurę w portfelu...

slice of life
Obecne EDC: MT Scarab, Camillus CQB1, LM Surge, Olight i3 EOS, Victorinox Compact

Diabelek

duzego zamowilem, czyli ma ciezkie zadanie przed soba, bo musi wejsc w miejsce emerytowanego Socoma ;) jak tylko dotrze skresle pare spostrzezen o nim

"Wciąż zadziwia mnie, czemu ktokolwiek, kiedykolwiek mógłby chcieć czegoś więcej niż SOCOM"
Microtech: Socom, M-Socom Combo; ER Shrapnel; Joah; PiTiN; LM Wave
SF: M6, Kroma, HS2, L1; HDS U60; Inova: X5, X0, X1 SSC&lambda

katz

I znowu te lodówki .........

Skóry różne: http://katzs-leathers.tumblr.com
Sprzedam

PGK swoich i świadków nigdy nie zostawia.

mathu

Chyba zasilacze i gwoździe :]


Diabelek

Mars sie wogole wystraszyl, ze chce od Niego kupic nozyk :D
jak zdecyduje, ze nozyk mi pasuje i zostaje na stale to sie potestuje, jak mi nie podejdzie, to go puszcze na bazarku przed testami, bo jak mam sprzedac noz, nawet nowy!, to wszyscy grymasza, ze spracowane badz katowane noze mam :D
niedlugo beda mnie wszyscy omijac bardziej niz Leppera w sejmie :d

"Wciąż zadziwia mnie, czemu ktokolwiek, kiedykolwiek mógłby chcieć czegoś więcej niż SOCOM"
Microtech: Socom, M-Socom Combo; ER Shrapnel; Joah; PiTiN; LM Wave
SF: M6, Kroma, HS2, L1; HDS U60; Inova: X5, X0, X1 SSC&lambda

katz

Niedługo to już nikt Ci nic nie sprzeda, nawet fixeda :P

Skóry różne: http://katzs-leathers.tumblr.com
Sprzedam

PGK swoich i świadków nigdy nie zostawia.

Diabelek

na Fixedach sie nie znam, doswiadczenia mi brak w tym segmencie nozy, tylko Shrapnela ulamalem takze to nie dobrze o mnie swiadczy ;)

"Wciąż zadziwia mnie, czemu ktokolwiek, kiedykolwiek mógłby chcieć czegoś więcej niż SOCOM"
Microtech: Socom, M-Socom Combo; ER Shrapnel; Joah; PiTiN; LM Wave
SF: M6, Kroma, HS2, L1; HDS U60; Inova: X5, X0, X1 SSC&lambda