Reklama

Cold Steel Bushman czy Bushman Bowie?

Zaczęty przez michaj94, 12-05-2010, 16:10:24

michaj94

Witam!
Zdecydowałem się na ten nóż ale problem mam z wyborem kształtu głowni. Czy może ktoś powiedziec który w czym lepszy? Z góry dziękuje  :P.


elkrakerso

Myślę że to kwestia bardziej kosmetyczna niż realne różnice.
Bowie jest wyższy i cięższy, więc może być nieco sztywniejszy jako włócznia i lepiej rąbać.
Normalny... jest po prostu ładniejszy :D o ile to w ogóle możliwe w przypadku Bushmana. Możliwe też że nieco wygodniej się nim operuje z racji niższej klingi. Ale to na prawdę minimalne różnice, o ile w ogóle takie są w rzeczywistości. Powiem tradycyjnie - Bierz tego który Ci się bardziej podoba. :)

Mine is Strength... and Lust... and Power!

Redux

oglądając filmy zdaje się ze bowie się trudniej batonuje bo baton się ślizga na podcięciu.Co Wy na to?


Grzdylu

yy raczej nie zauważyłem

bushman to mój pierwszy porządniejszy nóż, bushman bowie, bo w cqb tactical sie pomylili  ;) ale myśle, że nawet lepiej, że mam bowie
myśle, że bowie jest wytrzymalszy od zwyklego, elegancko sie nim rąbie, rzuca, robi się z niego włócznie

bierz bowie :D


MichaelD

Ja bym wziął standardowego ze względu na niższą masę. Jeśli chcemy Bushmanem  dość sporo porąbać wtedy można pokosić się o dorobienie 30-60 cm styliska.

www.youtube.com/user/710HS

Proszę o nie wysyłanie wiadomości prywatnych z pytaniem "jaki nóż kuchenny wybrać". Nie jestem alfą i omegą, a inni koledzy z forum mają tak samo obszerną  wiedzę. Najlepiej utwórz nową wiadomość tak aby wszyscy mogli się wypowiedzieć w zadanym przez Ciebie pytaniu.

DRWAL

#5

.


Mario

Cytat: Grzdylu w 04-06-2010, 01:06:29

myśle, że bowie jest wytrzymalszy od zwyklego, elegancko sie nim rąbie,

A rąbałeś czymś innym dla porównania?
Bo tak naprawdę Bushmanam rąbie się dość kiepsko.

elkrakerso

Patrzę na swojego i faktycznie zwykły bushman ma załamanie szlifu tuż nad krawędzią tnącą - nigdy tego jakoś nie zauważyłem  :?
Ciekawe po co CS to zrobiło, przecież to dodatkowy koszt chyba. :?

Mine is Strength... and Lust... and Power!

Grzdylu

Cytat: MC Mario w 04-06-2010, 10:23:36

A rąbałeś czymś innym dla porównania?

w sumie to nie  :?
a co do tej wytrzymałości to myśle, że nie ma sie co przejmować, bo jak się normalnie używa (nie rąbiesz cegieł ani metalowych prętów) to sie z nożem nic nie stranie :D


elkrakerso

Cytat: Grzdylu w 04-06-2010, 11:19:25

w sumie to nie  :?
a co do tej wytrzymałości to myśle, że nie ma sie co przejmować, bo jak się normalnie używa (nie rąbiesz cegieł ani metalowych prętów) to sie z nożem nic nie stranie :D

Prętów nie rąbałem to nie wiem ale cegieł się Bushman nie boi  :P

Mine is Strength... and Lust... and Power!

Grzdylu

mój przywalił w krawężnik i wymagał reanimacji
już nie jest taki piękny  :<


perverted_Pit

wolę bowie, nie jest mocarzem, ale wiadomo jaka jest kt ;). Spróbuj po prostu upuścić go na drewnianą podłogę. Czubek się wygnie. Ale w tej cenie to dobre narzędzie. Kiedyś pociąłem nim z 60 kartonów (tyle się zebrało po miesiącu instalacji na stacjach gsm). Zszywki też mu nie straszne, ale warto trzeba przejechać ostrzałką z węglikiem spiekanym.
Oprawiłem karpia na wigilię przy okazji odrąbując ogon itd. A rękojeść zrobiłem z chwytu Bike Ribbon Katana Nera. Około 26 PLN.


hanzo

Cytat: perverted_Pit w 19-07-2010, 16:48:55

...A rękojeść zrobiłem z chwytu Bike Ribbon Katana Nera. Około 26 PLN.

Masz możliwośc wstawienia jakichś zdjęć? Już wiem, że chcę Bushmana, wiem że to będzie bowie tylko właśnie ta goła rękojeść mnie zatrzymuje przed kupnem.
Pzdr!


camelot


InQuizitor

Są tańsze  ;>
Np u przedstawicieli na forum :)
A ta aukcja i tak zakończona.


camelot


InQuizitor